Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita anda74's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.09.2005
    Postari in forum
    12
    La 6 saptamani dupa nastere si dupa un control ginecologic.

Floricica Nou Venita popa anna's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.11.2005
    Postari in forum
    10
    Eu am nascut prin cezariana si mi-am reluat activitatea dupa o luna.Depinde de organism.Ia-te si dupa cum simti tu dar oricum intreaba-ti doctorul.Oricum dupa cezariana mai usor iti reiei activitatea pentru ca doare mai putin.Sora mea a nascut normal si a putut abia dupa 3 luni.

Floricica Nou Venita macrina's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.11.2005
    Postari in forum
    41
    eu am fost mai intai la control pentru a vedea daca totul est ok, si dupa aproape 2 luni mi-am reluat activitatea. Pentru celelalte mamici, intr-o nastere normala fara complicatii trebuie sa astepti circa 6 saptamani, ca in cazul andei74, dar in functie de organismul fiecaruia perioada poate fi mai lunga sau mai scurta...

Floricica Nou Venita cerasela67's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.10.2005
    Postari in forum
    38
    Am nascut prin cezariana, dupa 2 luni mi-am montat steriletul si atunci am reluat si viata sexuala. Asa mi-a "ordonat" doctorul si sigur a stiut de ce. Iar eu am respectat

Floricica Nou Venita katte's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.12.2005
    Postari in forum
    39
    eu am nascut normal si dupa controlul ginecologic de la 6 saptamani, am reluat activitatea sexuala. insa, intradevar, dupa cum ati spus si voi, depinde de organism. eu as mai adauga latura psihologica a problemei. unele femei sunt apte din punct de vedere fizic, insa din punct de vedere psihic nu sunt pregatite pentru reinceperea activitatii sexuale, in cazul acestora putand sa dureze si mai mult timp, uneori luni de zile. Un rol foarte important il are sotul in reluarea activitatii sexuale dupa nastere.

Floricica Nou Venita alexandra-cristina's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.02.2006
    Postari in forum
    9
    cam la o luna dupa un control ginecologic bineinteles

gabi@mateias
    Guest
    S-a pus problema reluarii vietii sexuale doar din pdv al femeii, daca ea este pregatita psihic si fizic pentru aceasta. Dar sunt si cazuri in care sotul vrea sa amane si el/doar el acest moment pentru ca are impresia ca o mama, mai ales daca alapteaza, nu prea e compatibila cu notiunea de femeie. Ii trebuie lui mai mult timp sa se obisnuiasca cu ideea decat femeii implinite prin experienta maternitatii

Floricica Nou Venita ruxylm's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.03.2006
    Postari in forum
    3
    Am facut cezariana si am reluat activitatea la 6 saptamani dupa la indicatiile medicului

Floricica Nou Venita simibaby's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2006
    Postari in forum
    38
    Si eu tot la 6 saptamani. Si, intr-adevar, sotul s-a comportat mai ... altfel. Pana ce am terminat cu alaptatul. De ce oare?!?!?!

Floricica Nou Venita nicola2006's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.03.2006
    Postari in forum
    2

trebuie pregatire multa inainte.mie mi-e frica tare.

Floricica Nou Venita gaby_gaby20002000's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.03.2006
    Postari in forum
    5
    si eu am avut o nastere foarte grea,dar dupa 5 saptamini,maigreu la inceput.acum totul e ok.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari