Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita sariaelena's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2009
    Postari in forum
    6

Recuperarea dupa cezariana

Am aflat ca va trebui sa nasc prin cezariana, momentul se apropie si am o multime de intrebari. In primul rand, la cat timp dupa cezariana ati putut sa faceti efort, sa ridicati de exemplu caruciorul lui bebe, sau un bidon de apa. Apoi, dupa nastere am inteles ca apar lohiile si as vrea sa stiu cam cat au fost prezente dupa cezariana si daca au fost foarte abundente, daca sunt dureri la urinat din cauza sondei care se monteaza, cat de repede a venit lapticul si in ce pozitii se poate domi sa ca nu afecteze operatia?

Floricica Nou Venita dragneapaula's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.08.2009
    Postari in forum
    89
    buna eu am facut cezarian acum 6saptamani si pot sa spun ca de ridicat mam ridicat adoua zi iarde la sonda nu te doare cand urinezi kat despre efort dupa o saptamana dar nu in exces laptele mia venit dupa5-6ore iar lohiile nu sunt foarte abundentede dormit poti sa dormi mai mult pe spate si f putin pe parti dar asa e mai incomoddar dupa7zile nu o sa mai fie la fel de incomod k iti scoate firele si va fila fel k inainte

lorito
    Guest
    buna,am facut cezariana acum 1 an si jumatate
    nu a fost chiar asa de cumplit cum se mai aude,dioar primele zile
    acum la sarcina a doua ma gandesc f serios sa cer eu cezariana,pt ca sunt ingrozita de ce am auzit cat am stat la recuperare si le auzeam 'in direct" pe cele care nasteau natural...offff
    saria,nu te speria de lohii,depinde de orice organism,dar sunt mai abundente doar cateva ziel,acum cred ca depinde de organsim,oricum,dupa nastere o s astai mai mult in casa..asa ca nu iti fa griji
    bineinteles ca oricat de des o sa auzi asta tot nu poti sta relaxata,dar...iti doresc nastere usoara...si sa vii sa ne povestesti cum a fost[imbratisarea]

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari