Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita sandy's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.03.2007
    Postari in forum
    4
    Buna fetelor!

As vrea sa stiu daca a facut cineva recoltare de celule stem la Iasi sau intentioneaza sa o faca in viitorul apropiat.Eu voi naste in iunie la Cuza Voda si am inteles de la dr. meu ca se face fara probleme.Eu vreau sa stiu daca personalul medical are nevoie de o pregatire medicala speciala pt. a practica aceasta operatiune.Mai stiu ca chitul de recoltare se cumpara de la o firma de la Cluj dar nu stiu daca acea firma este serioasa, in sensul de a depozita si tranporta in conditii optime sangele la Bratislava.Voi credeti in viabilitaea si continuitatea acestei depozitari?Ore este posibil ca peste 15 ani sa aflam ca depozitul s-a desfiintat sau celulele sunt nefolosibile din varii motive?Astept cu interes parerile voastre.Sandy

Floricica Nou Venita narcisa2007's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2007
    Postari in forum
    35
    Nu cunosc detalii despre aceasta procedura. Verisoara mea doreste sa faca recoltare de celule stem in Bucuresti. M-a rugat sa ma interesez despre maternitatile care practica operatiunea dar din pacate n-am aflat mai nimic. Este un mod de ati asigura sanatatea intregii familii. De aceasta recoltare beneficiaza inclusiv tatal. Sa dea Dumnezeu sa nu fie nevoie niciodata. Te rog dc. afli mai multe informatii sa ne scrii.

Membru inregistrat la
    07.03.2007
    Postari in forum
    4
    M-am interesat la firma de la Cluj care distribuie kiturile de recoltare si am aflat ca in principiu aceasta recoltare se poate face in orice spital cu conditia ca medicul sa cunoasca procedura de prelevare.Cu cat cantitatea de sange extras din ombilic este mai mare, cu atat din bine, insa acest lucru depinde de priceperea medicului.Aceasta procedura nu afecteaza in niciun fel mama sau copilul.Mai multe detalii aflati aici:www.cordbloodcenter.com

Floricica Senior dorissa's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.04.2007
    Postari in forum
    4.038
    dar oare cat costa? Cat e recoltarea si cat costa stocarea celulelor intr-o banca de tesuturi? stiti ceva?

Floricica Senior ghizza's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.01.2007
    Postari in forum
    4.620
    eu stiam ceva de 100euro recoltarea, si dupa aceea , de platit in fiecare an de stocare cateva sute de euro pe an, pt pastrare

Floricica Senior dorissa's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.04.2007
    Postari in forum
    4.038
    Hmm, cam mult, dar merita. O sa-l intreb si eu pe dr. meu sa vedem ce zice... Merci de raspuns ghizza!

Floricica Nou Venita narcisa2007's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2007
    Postari in forum
    35
    Eu auzisem ca te costa operatiunea cu transport si stocare peste 1500 euro...

Membru inregistrat la
    07.03.2007
    Postari in forum
    4
    Costa aproximativ 3000 ron kitul de recoltare iar recoltarea in sine este inclusa in acest pret.Se poate achita si in rate, dar probabil ati vazut asta daca ati intrat pe sit ul pe care l-am postat intr-un mesaj anterior.

Floricica Nou Venita dana mihaela's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.05.2006
    Postari in forum
    1
    buna sandy, si eu sunt tot din iasi, nasc in august si vreau sa "pun deoparte" celule stem pentru bebelusul meu.
    la ce medic esti? cand nasti? te-ai hotarat , faci recoltarea?

Floricica Nou Venita lore_24's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.03.2007
    Postari in forum
    26
    si eu stiu tot de 1000de euro recoltarea si apoi depozitarea in nu stiu ce banca,dar asta nu e asa scumpa.e mult mai ieftina.am vazut asta la televizor,in no commentul fam. columbeanu.are idee cineva in buc unde se face?

Membru inregistrat la
    07.03.2007
    Postari in forum
    4
    DANA MIHAELA, voi naste in iunie, DPN15.06, la Cuza Voda cu d-na dr.Magda Carauleanu.Da, voi face recoltarea de celule stem deoarece o consider o investitie in viitorul copilului meu.E un efort financiar, dar niciodata nu se stie...Tu, cu cine vei naste?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari