Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita Mady89's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.07.2014
    Postari in forum
    3

Primele vaccinuri de la nastere

|Buna tuturor, ma numesc Madalina si sunt din iasi acum 4 zile am nascut o fetita si din spital mi s-a spus ca nu au avut primele vaccinuri bcg si ahb si sa merg la medicul de familie.Medicul meu de familie nu e pediatru acuma caut un medic pediatru bun si care sa beneficieze de aceste vaccinuri caci am inteles ca nu le are toaa lumea, sau macar sa le cumpar eu da va rog recomandati-mi pe cineva, sunt cam stresata si as vrea sa rezolv problema cat mai repede fiindca am inteles ca aceste vaccinuri se fac pana in ziua a7a de la nastere.Va multumes anticipat!

Floricica Nou Venita roxyb's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.04.2013
    Postari in forum
    64
    si eu am trecut prin asta la ultimul copil.trebuie sa mergi la medicul de familie pentru ca el le primeste si sa vorbesti cu el;nu conteaza daca e pediatru sau nu.majoritatea pediatrilor au cabinete particulare si ei nu primesc aceste vaccinuri ca tu sa le faci gratuite,doar medicul de familie le primeste.poti sa le cumperi(ele costa destul de costisitoare) si sa le faci ori la pediatru ori la medicul de famile.

Floricica Avansata blue65's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.10.2006
    Postari in forum
    2.061
    Eu nu m-am confruntat cu aceasta problema...uf, cum s-a ajuns...:(...insa, pentru a rezolva, nu trebuie sa apelezi la un medic pediatru, ci la medicul de familie la care esti inscrisa si iti inscrii si copilul; asta daca nu cumva vrei sa il inscrii la alt medic. Sanatate multa!
    PS Un medic pediatru bun (dna doctor) este la Policlinica de langa Spitalul Sf Maria; din pacate, imi "scapa" numele :(

Floricica Nou Venita Mady89's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.07.2014
    Postari in forum
    3
    Da medicul meu de familie mi-a spus sa imi caut un pediatru ca el nu se poate ocupa decat de problemele mele, asa ca mi-a recomandat cineva un pediatru si voi merge sa ma inscriu la el dupa ce scot certificatul de nastere al fetitei, dupa care ii face analize sa vada daca e sanatoasa si trimite la maternitate rezultatele dupa care voi astepta sa ma cheme de la maternitate sa fac vaccinele, si nu se fac decat in maternitate. halal tara.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari