Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita claudiutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.08.2009
    Postari in forum
    12

Nasterea naturala

Topicul este raspuns la articolul Nasterea naturala (vaginala)

eu am 37 de saptamani de sarcina si mie cam frica de nastere ca nu stiu cum va fi daca doqare nu stiu cum ti se rupe apa nu stiu ces imnti in momentele alea

Floricica Nou Venita adastero's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.06.2009
    Postari in forum
    239
    Sigur iti vei da seama cand ti se rupe apa, caci esti femeie, dar nu e musai sa se rupa apa. De durut nu iti poate spune nimeni daca o sa doara, in general doare nasterea, daca nasti normal. Mie nu mi s-a rupt apa la prima nastere, mi-au taiat la spital membranele, dar am nascut greu. La a doua am nascut prin cezariana, nu am avut curaj sa trec prin ce am trecut si ne-a fost bine la amandoi. Sanatate

Floricica Senior anne -marie's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.07.2008
    Postari in forum
    3.049
    buna claudia
    e normal sa fii speriata ca nu sti ce te asteapta dar stai linistita ca va trece repede oricat de tare te va durea. bucuria intalnirii cu bb tau va fii enorma si uiti prin ce atocmai ai trecut
    eu am 2 nasteri normale fara nici un fel de ruptura sau cusatura. la prima nastere au trecut 10 min pana am fost inapoi in salon iar la a 2 au trecut 30
    deci am avut 2 nasteri super usoare. si copii au avut ~3000 gr
    si 50 cm
    apa ti se rupe pur si simplu , acum esti uscata iar in mom 2 ai fcut pe tine . iar ce simti in mom acelea numai tu poti sti , e ceva unicat, ceva ce nu poti descrie in cuv

Floricica Senior anne -marie's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.07.2008
    Postari in forum
    3.049
    iti doresc din tot sufletul sa ai o nastere normala , cat mai usoara si sa ti dea dd un bb perfct sanatos si de nota 10 (apgar). multa sanatate

Floricica Avansata cojocari ruxandra's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.05.2009
    Postari in forum
    1.320
    asa eram si eu cu citeva saptamini in urma mai exact cu 2 luni in urma.dar atunci cind mi s-au rupt membranele miam dat seama.si fiecare femeia naste linistit,eu am nascut dupa12 ore de trvaliu si 3 pe masa de nasteri.o prietena de a mea care a nascut cu mine a nascut in 30 de minute de la ruperea membranelor.
    nu-ti fie frica,atunci totul vine de la sine uiti de frica uiti de toate doar sa fie bebe sanatos

nastere usoara

Floricica Nou Venita dianabianca's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.04.2009
    Postari in forum
    2
    buna,sunt insarcinata in 37 de sapt si in aceasta dimineata am avut pete roz pe hartia igienica,simt ca se apropie momentul dar mie frica si totodata am emotii si abia astept (e primul bebe)

Floricica Nou Venita claudiutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.08.2009
    Postari in forum
    12
    MERSI PT INCURAJARI SI SA ATI DEA DUMNEZEU SANATAE CELOR 2 MICUTI AI TAI

Floricica Veterana patratel's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.05.2009
    Postari in forum
    12.516
    buna fetelor... eu mai am ceva pana la nastere si as vrea s aincerc normal.... stiu ca nasterea in sine nu dureaza mult, insa mie imi este foarte foarte frica de travaliu... acela cam cat a durat la voi???

Floricica Nou Venita germinica's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.04.2009
    Postari in forum
    4
    Buna mamicilor,noi suntem in saptamana 38, am o stare de frica amestecata cu o stare de curiozitare,sper sa ma descuc bine si totul sa fie in recgula si cu mine si cu micuta mea.
    Eu vreau sa nasc normal,dar cu peridurala, poate cele care ati nascut asa imi puteti spune si mie una,alta despre nasterea cu peridurala.

o seara placuta!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari