Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta gini's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.06.2006
    Postari in forum
    1.039
    Cati bani sa pregatesc pt doctorita pt o nastere cu epidurala?Cu multumiri,Gini

Membru inregistrat la
    21.06.2006
    Postari in forum
    1.039
    chiar nu poate nimeni sa raspunda la o asa intrebare

Floricica Nou Venita MamaMio's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2006
    Postari in forum
    20
    nu stiu sigur ,dar cred ca destui ,eu am nascut prin cezariana si am dat destul de mult .te pup nastere usoara.[bebelus]

Floricica Nou Venita mirada's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.06.2006
    Postari in forum
    33
    Nu poate nimeni sa spuna un pret exact. Depinde de medic, de problemele pe care le-ai avut sau nu in timpul sarcinii, depinde de nivelul tau financiar...de multe depinde. Dar pentru o epidurala nu cred ca da cineva mai putin de 100 euro! Limita superioara stabileste-o tu...
    Gandeste-te in primul rand daca medicul tau e genul de medic care se uita in plic inainte de a te opera. Daca e genul asta, atunci fii atenta cat ii pui in plic!
    Nastere usoara iti doresc! Si un copil sanatos!

Floricica Novice anda.danila's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.05.2006
    Postari in forum
    460
    Depinde unde vei naste! La Caritas pt. o epidurala se dadea anestezistului un milion, iar pt. anestezie generala cel putin un milion jumatate, pt. o nastere normala medicului ginecolog 100 euro, iar pentru cezariana intre 150-200 euro.

Membru inregistrat la
    21.06.2006
    Postari in forum
    1.039
    Tin sa precizez ca voi naste la spitalul Sf pantelimon.

Floricica Nou Venita alyssyadav's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.03.2006
    Postari in forum
    54
    anestezia e 50 euro, nasterea..naturala 100-150, cezariana 150-200.depinde de medic, eu nu sunt din Bucuresti, la noi asa se da.

Floricica Nou Venita marga's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.01.2006
    Postari in forum
    18
    Eu am nascut in Bucuresti acum 1 an si am dat 1.5 mil doctorului anestezist (anestezie + partea lui) iar pentru nastere am dat 100 euro. Eu zic sa te mai interesezi si in spital, la mamicile care au nascut...ca preturile difera de la un spital la altul si de la un medic la altul. Sunt medici care se poarta foarte bine cu tine chiar daca dai sau chiar daca nu dai bani (cum a fost si in cazul meu...eu am alergat dupa medic 3 zile sa-i pot da banii), dar sunt si medici care se poarta foarte urat daca nu sunt multumiti sau care iti spun in fata care este "tariful"!
    Iti urez sarcina usoara in continuare, nastere usoara si un bebe sanatos, mancacios si cuminte.

Floricica Nou Venita everdana's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.04.2006
    Postari in forum
    2
    Am nascut acum 4 luni in iasi si am dat 3 milioane anestezistei. trusa a fost de la spital, nu mi s-a cerut nimic inaine. Dupa i-am dat si am inteles de la doctorita mea, care m-a asistat la nastere, ca a fost foarte multumita.
    multa bafta

Floricica Nou Venita alicesufletzel's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.07.2007
    Postari in forum
    6
    cred ca a fost multumita !!! p mn m-a costat 150 ron si am nascut in doua ore jumate fara nici o problema in timpul sau dupa nastere ... dar stiu cum e ... in momentele alea esti asa d disperata sa s termine totul cat mai rpd si cat mai bine si dupa aia,cand iti vezi piticutzul(-a) esti asa d fericita ca ai da tot c ai la tine , ba ai mai aduce si d acasa [nu stiu sa inot]

Floricica Nou Venita murcicuta's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.07.2007
    Postari in forum
    101
    3 milioane in Bucuresti la maternitatea Giulesti

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari