Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita Ghiulgian.Regep115's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.02.2014
    Postari in forum
    1

Nastere normala sau cezariana?

Buna ziua!Sunt in saptamana 32 de sarcina,mai am putin si nu stiu ce sa fac,sper sa ma puteti ajuta.Am avut 2 operatii de strabism,am voie sa nasc normal sau neaparat prin cezariana.Eu am inteles ca cezariana e cea mai buna alegere.Va multumesc anticipat!

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    Cu siguranta cezariana este alegerea cea mai buna in cazul tau,nu te stresa cezariana nu este ceva de speriat o sa vezi ce repede trece totul cand o sa auzi primul tipat al bebelusului acum concentreaza te pe aranjat camera,hainute,dulap,cadita si odihneste-te mult ca apoi...nu mai poti cu siguranta)) nastere usoara si recuperare rapida.
    PS eu am 2 cezariene asa ca stiu ce zic))

Floricica Avansata ssinziana's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2011
    Postari in forum
    1.268
    Cu siguranta cezariana este cea mai buna varianta.Ca sa fi mai linistita poti sa te informezi din locuri de incredere despre cezariana sau sa vorbesti cu medicul tau sa iti explice totul pas cu pas.O sa te ajute foarte mult,nastere usoara!

Floricica Nou Venita AndreeaPopescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.01.2016
    Postari in forum
    2
    Buna mamici! Eu am nascut prin cezariana. Nasteri usoare sa aveti, indiferent cum!

Floricica Nou Venita AndreeaPopescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.01.2016
    Postari in forum
    2
    Daca pana la urma alegi cezariana, si din cate am inteles, cam asta iti este recomandat.... unde am scris detaliat ce se intampla la o operatie de cezariana. Adica ce mi s-a intamplat mie, mai exact. :) E mai bine sa fii cat de cat informata, eu nu am fost si.....mi-ar fi placut sa fiu. Nastere usoara!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari