Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata loreley's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.06.2008
    Postari in forum
    1.317
    medicii americani incurajeaza femeile sa nasca normal dupa o nastere prin cezariana.parca ma incanta si pe mine ideea.voi ati auzit astfel de cazuri?credeti ca si-ar risca vreun doctor "pielea"?va astept cu pareri

Floricica Novice coradyna's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.04.2008
    Postari in forum
    581
    Sa inteleg ca ai nascut prin cezariana si data viitoare ti-ai dori nastere naturala?
    Nu cunosc pe nimeni care chiar sa fi procedat asa, dar cel putin teoretic se poate. Mie doctorita mi-a spus ca daca vreau nastere naturala la bebele urmator se poate, deci ea sigur s-ar "risca". Presupun insa ca e nevoie de o monitorizare mai atenta.. Si sa nu fie prea repede dupa prima nastere; daca se recomanda 2 ani intre cezariene cred ca pt nastere naturala trebuie sa fie cel putin atat.

cocolino12
    Guest
    eu am nascut prin cezariana acum 4 ani jumatate..iar acum astept al doilea bebe...
    si eu imi doream sa nasc normal...dar la mine nu se poate sub nici o forma...este cezariana de urgenta facuta vertical...si nu se risca nimeni la asa ceva....
    poate in alte tari...da...dar la noi in Romania ..mai greu

Membru inregistrat la
    07.06.2008
    Postari in forum
    1.317
    fetelor eu am citit un articol unde scria ca se poate in skimb nu te ajuta cu nici o injectie,deci daca se poate da daca nu ei nu vor sa forteze

Floricica Avansata ioanacata's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.06.2008
    Postari in forum
    2.021
    Buna tuturor!
    Eu am nascut prin cezariana in urma cu 6 luni si 1 saptamana.
    Mi-as dori ca al 2-lea copil sa-l nasc normal,cand o sa vina momentul.
    Am o cunostinta care are prima nastere prin cezariana iar a doua normala.
    Dar, dupa cum ati punctat mai sus,nici un medic nu se angajeaza sa te ajute in asemenea situatii.

Membru inregistrat la
    07.06.2008
    Postari in forum
    1.317
    si cum s-a descurcat la nastere normala,au aparut complicatii,a trebuit s-o taie?

Floricica Senior lauramaria's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.09.2007
    Postari in forum
    2.951
    Si eu mi-as dori sa nasc natural dupa cezariana, dar sincer imi este cam teama, mai ales ca vrem sa facem bebe dupa 2 ani

Floricica Nou Venita uta ana maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2006
    Postari in forum
    1
    Si eu sunt la a doua sarcina (11 sapt.), prima nastere a fost cezariana, acum as vrea normala, se implinesc la nastere 4 ani si 2 luni de la cezariana, dar nici un doctor nu se incumeta....stiti vreunul din Brasov care a avut curajul???

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari