Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita cristinasb's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.07.2008
    Postari in forum
    123
    pentru ca nu exista un subiect separat dedicat nasterii in apa, m-am gindit sa invit fetele care au nascut in apa sa ne impartaseasca din experienta lor... eu ma incadrez inca la capitolul aspirante dar sper ca in curind sa va pot povesti si eu experienta mea..

Floricica Nou Venita cristinasb's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.07.2008
    Postari in forum
    123
    chiar nimeni nu scrie pe aici?

Floricica Cu Vechime simonasal's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.08.2008
    Postari in forum
    9.204
    Buna Cristina. Simona ma numesc si sunt din Targoviste. Urmeaza sa nasc la sfarsitul lunii Octombrie ( am DPN 27.10.2008) la Clinica Eva cu Dr. Baiulescu. Intru-cat eu mai am de trei luni de sarcina, astept sa ne povestesti cum a fost nasterea in apa.

Floricica Cu Vechime flora73's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2008
    Postari in forum
    7.652
    Eu am vrut sa nasc in apa, dar cum am inceput sa am dilatatie foarte repde nu au mai avut aia timp sa-mi pregateasca cada pt nastere.

Am auzit ca-i foarte bine in apa....hmmm poate la urmatorul bebe.
    Succes mamicilor "de innotatori"

Floricica Debutanta jeje's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.09.2008
    Postari in forum
    1.192
    si eu imi doresc sa nasc in apa dar in Constanta nu shtiu nici o clinica de acest gen si vred ca este si foarte scump.

Floricica Avansata biskita's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.06.2008
    Postari in forum
    1.743
    jeje dupa cate stiu este numai o clinica in toata romania care face nastere in apa ..si un singur doctor doctorul baiulescu ..si nu este scump..nastere in apa sau ceea normala e 2000ron eu zic c e un pret destul de bun ..!!fiinca la cate spagi dai prin spitale ba ladoctori la la asistente (k alfel nu se uita la tine)tot pe pe acolo ajungi!!!

Floricica Avansata biskita's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.06.2008
    Postari in forum
    1.743
    eu am vrut sa nasc in apa dar nu s-a putut deoarece nu am fost dilatata mult doar 4cm si m-am hotarat sa fac cezariana..

pe 9.IX.2008 s-a nascut un ingeras ..robert-alexandru ..viata noastra

Moderator Floricica Avansata ana_micu83's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.10.2008
    Postari in forum
    2.189
    Salutare Cristina, sper sa nu te deranjeze ca apelez la tine...dar pt moment esti cam singura care ma poate ajuta!
    Sunt insarcinata in 10 saptamani si m-am hotarat sa nasc in apa la Clinica Eva ...cu DR Baiulescu. Vreau sa stiu de la tine cum a fost ...Eu am avut deja prima intalnire cu medicul care m-a asigurat ca totul este ok pana acum si m-a indrumat sa povestesc cu mamicile norocoase care au adus delfinasi pe lume in apa...Vreau sa stiu daca ai nascut la termen sau daca ti-a fost provocata nasterea inainte de termen si cu cat timp ai ajuns la Brasov de la Sibiu(si eu sunt tot din Sibiu).

Astept mai multe info aici pe forum sau la adresa de mail ana_micu83@yahoo.com (la aceeasi adresa ma gasesti si pe messenger)

Multumiri!

Floricica Nou Venita roxx's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.04.2008
    Postari in forum
    93
    Buna Ana,

eu am nascut in apa la Clinica Eva pe 13 decembrie 2008 si am o superbitate de fetitza-delfinas. Daca totul eOK cu sarcina ta eu nu pot decat sa-ti recomand din toata inima sa nasti la Eva in apa. A fost superOK si suntsigura ca a fost mult mai usor decat daca nasteam normal (fara apa) --- te relaxezi mult mai usor. Clinica e de nota 10+++++ nu am ce sa le reprosez -- au fost minunati. Asa ca dragele mele mergeti la Eva cu toata increderea :-))

Va pup dulce

Moderator Floricica Avansata ana_micu83's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.10.2008
    Postari in forum
    2.189
    Multumesc de informatii!Ti-am trimis si un mesaj privat!As vrea sa schimb cu tine mai multe pareri(daca ai timp, si nu te deranjeaza). Daca iti este mai usor, putem discuta si pe messenger. Id-ul meu/mail-ul este ana_micu83@yahoo.com

Pupici si felicitari pentru minunea ta mica!

Floricica Nou Venita bluewater's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.02.2009
    Postari in forum
    4
    Fetelor, sunt noutati pentru Bucuresti. Eu voi naste in martie 2009, si am vorbit la spitalul CF2 daca exista posibilitatea de a naste in apa. Mi s-a spus ca trebuie sa vorbesc cu doctorita mea, si daca seful de clinica da ok-ul se poate naste acolo. Le-am propus sa vin cu bazinul propriu (se gasesc bazine gonflabile cu filtu tocmai bune). Ma gandesc ca unde da aprobari pentru cezariana de ce sa nu dea si pentru nasterea in apa. Totul e sa aveti tupeu.
    Intrebati fara nici o jena. Cu cat vom face mai multe acest lucru cu atat se va aproba mai rapid si vom naste asa cum dorim noi.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari