Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita Beata05's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.06.2013
    Postari in forum
    1

Menstruatie dupa nastere

Dupla nastere a venit primul menstruatie sí dupla doua sapt din nou. E normál??

Floricica Avansata dalicris's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.03.2011
    Postari in forum
    1.387
    Cat a durat eliminarea lohiilor (menstra de dupa nastere)? La mine a durat cam 2 saptamani, s-a oprit, iar dupa vreo alte 2 saptamani, a venit iar. De la lohii, trecuesm la menstra normala. Eram fertila iar. E posibil sa fie si la tine la fel. IL alaptezi pe bebe? Daca da, te mulgi sau ii dai la san, direct? Daca ii dai (si) lapte praf sau te mulgi, in loc sa suga el la san, direct, se explica. Organismul te trece iar la fertilitate..

Floricica Debutanta Hayeti's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.06.2011
    Postari in forum
    1.068
    Am nascut pe 21 decembrie...nu am alaptat decat f.f.f. putin...lohii ca la carte - 6 saptamani, iar prima menstruatie a fost in martie.
    Nu exista o regula...organismul se schimba in nebanuite feluri dupa o nastere...si pot aparea dereglari...Oricum, prima menstruatie este mult mai abundenta....si de obicei, menstrele dupa o nastere nu mai seamana cu cele de dinainte de sarcina...

Floricica Nou Venita ana05's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.09.2012
    Postari in forum
    45
    eu am avut dupa nastere 2 sapt, au trecut 3 luni jumate de cand nu am mai facut si tot nu mi-a venit, si inca alaptez.
    ma gandesc sa merg la un consult, sa stiu ca e totul in regula

Floricica Avansata blue65's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.10.2006
    Postari in forum
    2.061
    la primul bebe, a venit dupa muuulte luni, aproape un an, acum, la bebe2, dupa 2luni

Floricica Nou Venita sabi85's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.08.2013
    Postari in forum
    4
    exact luna urmatoare am avut normal..deci am nascut pe 4 august,iar pe 5 sept din nou am avut

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari