Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita lale's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.08.2007
    Postari in forum
    2

Spitalul Bucur

Salut!<br />
    Sunt o viitoare mamica! Urmeaza sa nasc la inceputul lui noiembrie la spitalul Bucur cu dr. Constantin Anca Teodora. Poate cineva sa imi spuna cum mai arata spitalul Bucur si ce parere aveti despre dr. Constantin, daca ati nascut cu dansa?!<br />
    Astept cu nerabdare parerile voastre pt, ca se apropie termenul si incep sa intru in panica! :D

Floricica Veterana amelia_pitik's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.04.2007
    Postari in forum
    14.272
    am fst acolo si mi s-au parut niste conditii groaznice..era f murdar ..si plin de tigani..acum depinde k am inteles k au acum o aripa cu rezerve care se platesc..

Floricica Cu Vechime monica76's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.06.2007
    Postari in forum
    5.513
    Si eu am fost la Bucur aproape un an. Am facut diverse tratamente de fertilizare care chiar au dat roade. In privinta conditiilor de cazare cam are dreptate Amelia, nu sunt tocmai bune dar ai putea sa faci rost de o rezerva cu plata. Insa in privinta medicilor si a aparaturii este un spital bun. Cu toata increderea. Iar acolo s-au nascut si au trait si copii de cateva sute de grame. Bafta multa. Sper sa-ti fie de folos.

Floricica Nou Venita lale's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.08.2007
    Postari in forum
    2
    Multumesc fetelor!
    Dar de dr. Constantin Anca Teodora stie cineva ceva? A fost vre-una dintre voi pacienta dansei?
    A... inca ceva... aveti idee cat costa acea rezerva cu plata de la spitalul Bucur?

Membru inregistrat la
    13.06.2007
    Postari in forum
    5.513
    N-am auzit de dr. Rezerva 150 ron/zi. Si au si un pic mai scumpe (cele cu aer conditionat). Mai multe nu stiu, eu am facut doar tratamente de fertilizare la ei si atat.

Floricica Avansata laurac's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.07.2007
    Postari in forum
    1.405
    Foarte utile informatiile, monica si eu personal iti multumesc. Despre d-na dr. Irina Bujor stii ceva? Ca tot intreb si nimeni nu stie nik.

Membru inregistrat la
    13.06.2007
    Postari in forum
    5.513
    Nimic. N-am idee.

Floricica Senior ralucaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.04.2007
    Postari in forum
    4.789
    eu am nascut acum 5 ani la bucur si a fost totul ok am stat la rezerva cu bb 4 zile apoi am plecat acasa, depinde foarte mult de doctoru tau .cu mine toata lumea sa purtat super ok.ACUM tot la Bucur voi naste cu acelas doctor si chiar saptamina asta am vorbit despre rezervele cu plata mi-a spus ca sunt de la 150 ron la 200 ron ,trebui sa il anunt mai devreme cu 1 saptamina oricum tot el stie mai bine cind se apropie nasterea.

Membru inregistrat la
    13.06.2007
    Postari in forum
    5.513
    Rezervele cu plata sunt super ok. Au si aripa privata de cateva luni. Nu stiu ce preturi au.

Floricica Veterana amelia_pitik's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.04.2007
    Postari in forum
    14.272
    Laura,eu am av de lucru cu irina bujor!!
    eu zic mai bine sa te duci la altcineva decat la ea..ea mai lucreaza si la o policlinica miltara la care ma duc eu...si prima data m-am dus la ea knd am aflat ks sunt insarcinata..si mi-a zis k am sarcina oprita in evolutie fara prea multe comentarii..spunand cu nonsalanta "lasa k esti tanara si faci altu,nu era mom oricum"
    si m-=a tri direct la sp bucur la sefa de sectie pt chiuretaj!!nu control nu nimic..
    aj acolo aceea dr era in operatie si dupa pleca din tara..si nu am mai ast si m-am dus la Sp.Militar..acolo m-au consultat 2 medici,ambii spunand k sarcina e in evolutie numai e micuta5sapt!!
    Dak o gaseam pe aceeas dr atunci,acum nu ma mai bucuram de faptul k peste putin timp o sa am o buburuza!
    si acum knd ma mai duc la ea,pt a face unele analize acolo in policlinica face figuri de fiecare data..de imi vina sa o scuip in fata..dar din mom ce le pot face gratis acolo d c sa nu profit..si sa ii fac ei pe plac si sa nu ma duc..
    parerea mea,du-te in alta parte!!!
    multa lumea mi-a spus lucruri urate despre ea!

Floricica Avansata laurac's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.07.2007
    Postari in forum
    1.405
    Multam mult, amelia. In sfarsit, aflu si eu ceva. Ma cam gandeam eu ca e ceva. La analize e ok, in sensul ca mi-a prescirs aproape tot ce e de prescris (cu foarte mici exceptii, destu de importate insa). Eco nu mi-a facut decat doua - una la inceput si una la 16 saptamani, dupa ce i-am dat o atentie. Insa ultima cred ca trebuia sa o faca cu masuratori, stiind ca mi-a dat trimitere la triplu test unde se cere eco recenta. in plus, pe masa nu m-a urcat decat la inceput si atunci a zis ca nu-mi poate vedea colul. Intr-adevar, nu am dureri, nu am sangerari, totusi este sarcina cu risc (am aproape 36 de ani) si... In fine, chiar ma gandesc sa-mi schimb medicul.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari