Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita mediana's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.11.2010
    Postari in forum
    1

Rog informatii despre nasterea prin cezariana la medlife grivita

BUNA ZIUA, DRAGI MAMICI/VIITOARE MAMICI,
    V-AS RUGA SA-MI SPUNETI, NUMAI DACA CUNOASTETI DIN PROPRIA EXPERIENTA:
    1. CARE SUNT CONDITIILE SI CUM DECURGE NASTEREA PRIN CEZARIANA (ATAT CU ANESTEZIE GENERALA, CAT SI PARTIALA) LA CLINICA PRIVATA MEDLIFE GRIVITA, BUCURESTI.
    2. DOARE RAU?
    3. CUM ESTI TRATATA? SUNT PROMPTI AT. CD E NECESARA ADMINISTRAREA DE CALMANTE?
    4. ITI POTI VEDEA BEBELUSUL IMEDIAT?
    5. TE INVATA CUM SA TE MULGI/ALAPTEZI?
    6. PRETURILE RAMAN CELE STABILITE INITIAL?
    7. CE STITI DESPRE D-NA DR. CALIOPIA GAVRIL PARFENE? (urmeaza sa nasc cu d-neai pe 22 dec.2010)
    8. OBISNUIESC SA PRETINDA SPAGI?
    9. TE TIN FIX 3 ZILE CAT PRESUPUNE PACHETUL ALES - SILVER?
    10. DACA EXISTA COMPLICATII...ATAT CU BEBE, CAT SI CU MAMICA...TE TRATEAZA ACOLO SAU TE TRIMIT IN ALTA PARTE?

VA MULTUMESC DIN SUFLET,
    MEDIANA

Floricica Nou Venita bybyta's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.10.2010
    Postari in forum
    11
    buna eu sunt lili si am nascut si eu tot prin cezariana
    nu la medlife si la universitar.dar analizele le-am facut acolo.
    nu trebuie sa te speri e foarte simplu de nascut prin cezariana te vindeci mai greu dar
    nu simnti nimic la operatie
    La cate sapt nasti tu?

Floricica Nou Venita maria77's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.09.2007
    Postari in forum
    132
    Eu am nacut la Medlife..cezariana cu anetezie rahi sau cum ii zice..cea la care nu simti nimik de la sani in jos..Nu a durut deloc, am fost constienta pe tot parcursul operatiei si totul a fost mai mult decat bine. Bebele mi l-au aratat imediat..dar apoi l-au dus la salonul de copii si a doua zi l-am luat in rezerva cu mine(prima noapte am stat la terapie).
    Nu cere nimeni spaga si nu se asteapta nimeni sa primeasca..Toti se poarta frumos fara sa primeasca nimik..Mie mi-au administrat calmante de cate ori a fost nevoie.. nu am avut nimik de reprosat..este curat, medicii ok..pretul a fost mai mare parca cu 1 milion da nu mai stiu ce era trecut...
    O sa fii multumita o sa vezi..daca mai ai intrebari iti raspund cu drag

Floricica Nou Venita alina suticau's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.12.2009
    Postari in forum
    75
    da si eu am nascut la o clinica particulara in bistrita sincer nu se compara cu spitalul si eu vin din ploiesti si am zis k mai bine la particular,tot cezariana am facut si eu dar a fost super bine am stiut tot mi-am vazut bebele imediat apoi la terapie l-am vazut am stat 15 min apoi a doua zi mi l-a adus langa mine m-am si dat jos din pat a 2a zi mai cocosata dar a fost ok te indrepti mai greu k doare dar nu dureaza de cat cam 1 saptamana mi-au facut calmante de cate ori am cerut,adik impecabili,asistentele nu stiu ce sa-ti mai faca nu asteapta nimeni nimik,eu stiu pe cineva care a nascut unde o sa nasti tu,deci mai ceva decat iti povestesc eu sunt si mai si ca astia mananci ce vrei tu te intreaba si iti aduce copilu la fel vin ti-l schimba ele,daca tu nu poti,e ceva deosebit.ce sa zic fi curajoasa k o sa fie fff bineo sa ne povestesti dupa cum a fost,sincer eu chiar m-am bucurat mult ca am ales sa merg la particular,m-am bucurat de puiutul meu din prima clipa,succes

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari