Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita AllexAndrutzaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.12.2011
    Postari in forum
    46

Nasterea la Spitalul Judetean Ilfov

Buna seara mamici si burtici!

Stie cumva vreuna din voi care a nascut sau urmeaza sa nasca la Spitalul Judetean Ilfov cat costa o rezerva, daca are pat de insotitor si este permisa ramanerea peste noapte in rezerva a sotului??

Floricica Nou Venita roxpau's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.03.2010
    Postari in forum
    94
    Citat Postat de AllexAndrutzaa Vezi mesajul
    Buna seara mamici si burtici!

Stie cumva vreuna din voi care a nascut sau urmeaza sa nasca la Spitalul Judetean Ilfov cat costa o rezerva, daca are pat de insotitor si este permisa ramanerea peste noapte in rezerva a sotului??
    anul trecut in augus o rezerva de o persoana costa 100 ron , o rezerva cu 2 paturi 70 de ron / pat daca doresti insotitor iei o rezerva cu doua paturi si dai 140 lei / zi ... cu cine nasti ?

Membru inregistrat la
    09.12.2011
    Postari in forum
    46
    sper cu Dna Dr Bernevig. Tu cu cine ai nascut?

Floricica Nou Venita alessia10's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.02.2012
    Postari in forum
    1

sarcina

salutare, tuturor viitoarelor mamici si nu numai!
    Am si eu o intrebare, daca este dispus cineva sa/mi raspunda., ii multumesc anticipat.
    A nascut, sau se pregateste cineva sa nasca la Spitalul Judetean Ilfov? Eu am sa nasc cu doct.Tarig.
    Am fost o singura data acolo, la spital si asistentele, in speță, mi/au lasat o impresie de delasare si indiferenta totala...oare a fost doar o simpla impresie, sau asta ma asteapta. Sper k nu.
    Mersiii si seara linistita

Membru inregistrat la
    31.03.2010
    Postari in forum
    94
    Citat Postat de AllexAndrutzaa Vezi mesajul
    sper cu Dna Dr Bernevig. Tu cu cine ai nascut?
    tot cu dansa e superrrrrrrrrrr de nota 20 +++ nu am cuvinte

Membru inregistrat la
    31.03.2010
    Postari in forum
    94
    cumnata mea nascut cu domnul dr Tarig asemenea cuvinte de lauda superrr .. iti spun sigur a fost decat o simpla impresie sunt asistentele de la compartiment nu au legatura cu sectia de nasteri .... asistentele de la sectia de OG sunt de treaba chiar nu am avut treaba eu am fost multumita de intreg personalul

Floricica Debutanta rodica87's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.01.2010
    Postari in forum
    1.086
    buna seara.eu am nascut cu dr.tarig prin cezariana si am fost ffffffffffff multumita,este un om deosebit care isi respecta profesia(mi-a urmarit sarcina din prima luna).asistentele sunt ok,doar una de la reannimare este mai acrisoara(cea mai in varsta)iar cele de la rezerve sunt chiar f dragute.
    sfatul meu este sa va luati rezerva pt ca va aduce bebelusul in rezerva.sus la salonul comun este ingrozitor de cald si nu puteti fi tot timpul cu bebelusul.la rezerve este ac pe hol si aerul respirabil

Membru inregistrat la
    31.03.2010
    Postari in forum
    94
    cand am nascut eu si in saloanele de sus primeai bebelusul in camera exact ca si la rezerva + plus ca la salonele de sus sunt 3 paturi in loc de 2 la rezerva sau 1 depinde de ce optezi singur incoveniet este ca nu pot primi vizita in salon decat pe hol deasta este mai bine sa optezi pentru rezerva

Membru inregistrat la
    09.12.2011
    Postari in forum
    46
    eu pentru rezerva as opta si sper sa pot naste cu dansa..l-am intalnit si pe dr. tarig la spital am observat ca si dansul este foarte devotat muncii sale, pe langa faptul ca acum 2 ani a nascut o prietena cu el tot prin cezariana.mi-am dat seama ca este devotat prin simplul fapt ca intr-o zi ducandu-ma la eco la spital am nimerit exact de ziua dr. dragu medic sef (cred k ea era sarbatorita pt ca se schimbase intr-o rochie scurta si niste tocuri imense cu halat de dr deasupra), iar toata lumea s-a dus sa-i dea cadouri lasandu-si pacientii sa astepte pe putin 2 ore iar dr tarig nu a plecat din sala de eco pana nu si-a consultat ultima pacienta venita la dansul. ma rog sunt cazuri si cazuri. singuri doctori cu care as vrea sa nasc sunt dr bernevig sau dr tarig.

Membru inregistrat la
    31.03.2010
    Postari in forum
    94
    la fel am zis si eu daca ar fi s amai fac un bebe tot cu dansa as naste .. nu am cuvinte sa ii multumesc este un medic exceptional cu un suflet foarte foarte mare si cu un devotament si daruirie cum rar mai intalnesti .. acelas lucru pot spunde si despre domnul dr Traig

Membru inregistrat la
    09.12.2011
    Postari in forum
    46
    eu mai am un pic si nasc, desi as vrea sa nasc prin cezariana...insa nu stiu cum sa fac tre sa programez cezariana???

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari