Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita norah124's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.06.2009
    Postari in forum
    2

Nasterea la maternitatea Polizu

Buna seara tuturor mamicilor!<br />
    Comoara mea are 25 de saptamani si se numeste Daria.M-am decis ca in ziua mult asteptata sa fie o nastere naturala,desi recunosc imi este frica.sunt pacienta dr.Ionescu de aproximativ 10 ani;ca medic este deosebit,ca om poate expresia fetei iti da senzatia de raceala,dar este gresita.Urmeaza sa nasc in luna septembrie si imi doresc sa cunosc mai multe lucruri despre momentul acela,despre personalul si conditiile spitalului.Poate discutand cu voi o sa-mi alung teama si o sa vad altfel ziua aceea.Cert e ca trebuie sa fiu cat de cat pregatita psihic sa imi pot aduce fetita pe lume plina de incredere si mai linistita.Am inteles de la d-ul dr. ca modalitatea de nastere se stabileste in ultima zi in functie de bebe si de mine,insa ce m-a speriat oarecum a fost neincrederea sa in anestezii la o nastere naturala,doar in caz de urgenta.e adevarat ca epidurala iti poate intrerupe contractiile,fatul poate ramane afra oxigen,folosind astfel forcepsul,dar fara anestezie cum o fi.Ma gandesc si la epiziotomie.<br />
    Astept parerile voastre.Pe curand

Floricica Nou Venita misu78's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.03.2010
    Postari in forum
    1
    Sanatate maxima doamnei doctor ionescu. Sotia a nascut cu ea la ambele sarcini. De ieri avem o fetita de 3. 400 gr. Si 52 de cm. Scor apgar 9. Suntem fericitiiiiiiiiiiii! Va doresc si voua numai bine.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari