Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita vali_frangu's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.06.2010
    Postari in forum
    1

Nasterea la Clinica Eva Brasov

Servus !

Ma gandeam sa incep o noua serie de discutii pe marginea nasterii la Clinica Eva, vreau sa-mi formez o parere - rapid - daca merita sa imi schimb planul de nastere si sa bat drumul pana la Brasov pentru asta..
    Insa, in celelalte grupuri de discutii, desi initial discutiile s-au centrat pe nastere, sunt sute de pagini de reply-uri de la mamici despre cum evolueaza si cresc minunile lor zilnic, si de ce probleme se lovesc.. si e greu sa gasesti informatii relevante doar despre nastere. in noianul de mesaje....

Ca sa incep cu ceva concret, aveti idee de o pensiune chiar pe langa clinica, unde s-ar putea caza sotul meu pe perioada nasterii ?

Cu drag,

Vali

Floricica Debutanta andrei-babyfashion's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.11.2009
    Postari in forum
    898
    Nasterea la Eva

Salutare, sotul meu a stat la pensiunea Pensiunea Casa Samurai- cazare Brasov..este ff aproape de Clinica si pentru 3 zile de stat cu mic dejun inclus s-a putut negocia pretul. Poti intra la Clinica Eva BV 5 si chiar daca noi discutam de puiutii nostri, cu mare drag raspundem la orice intrebare!

Nastere usoara si te asteptam!

Floricica Nou Venita jojoka's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.08.2010
    Postari in forum
    12
    buna mamicilor.eu am dpn pe 4 ianuarie merg la clinica regulat la doctorul bisoc.toata stima pentru el .noroc cu el ca avusesem probleme la inceputul sarcinii.stie cineva cum se comporta si la nastere?

Membru inregistrat la
    09.08.2010
    Postari in forum
    12
    mai are cineva dpn prin ianuarie ca as dori sa ne cunoastem sa ne impartasim idei,si sa ne intalnim pe acolo pe la eva poate si la consultatii.sa fim colege de suferinta.astept raspunsuri pe ilie_iris@yahoo.com

Floricica Nou Venita ingrijireacopilului's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.06.2010
    Postari in forum
    2

Zambitor Buna

Imunitatea si psihologia copilului sunt temele intalnirii cu parintii din Brasov. Te asteptam la Zao Park ( Calea Bucuresti nr. 229, in incinta Macromall ), duminica 10 octombrie, orele 10:30 la o discutie cu Dr. Ana Culcer si Psiholog Mihaela Zaharia.

Primii 100 parinti au intrare libera.

VA ASTEPTAM!

Floricica Debutanta tatianadaniel's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.06.2010
    Postari in forum
    630
    Buna seara!
    Eu sunt din Bacau si am nascut la Clinica Eva Brasov cu Dr.Baiulescu.
    Pentru mine a meritat din plin sa fac 180km, si cumparativ cu maternitatea din Bacau dar banuiesc ca si altele din tara... la bani, parerea mea, as fi ajuns tot pe la aceeasi suma. O prietena a nascut in oras si a ajuns cu putin sub ce am dat eu la Clinica ( mentionez ca inclusiv toate hainutele, cremele, pampersii, hainele etc. cu care a fost in maternitate ).
    La clinica Eva am venit cu burtica, fara nimic altceva.. ei bine doar cu hainutele sa ies pentru mine si bebe.

Daca e sa va ajut cu ceva.. cu cea mai mare placere!
    La urmatorul bebe nici nu mai stau pe ganduri!!

O seara frumoasa!!

Floricica Nou Venita chistef's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.01.1970
    Postari in forum
    1
    Buna Jojoka. Eu am anscut la Eva cu doctorul Bisoc (trebuia cu Baiulescu, dar a fost de garda in ziua aia), si a fost super! De fapt intreg personalul s-a purtat ireprosabil. Cu atat mai mult, cu cat m-am prezentat la clinica la ora 3 noaptea... dupa Revelion, si doctorul a fost chemat dimineata, dupa petrecerea de Revelion :P. Acum mi-a pus in plan sa nasc tot la Eva, si am fost deja la o consultatie cu Dr. Bisoc (dpn e 25 martie). Sunt din Tg Jiu, deci si drumul e de 328 km...dar merita! ;)

Membru inregistrat la
    09.08.2010
    Postari in forum
    12
    multumesc de raspuns,christef.eu urmeaza sa nasc chiar de revelion,adica cel putin asa mi s-a sp[us de catre doctorul bisoc.nastere usoara,poate mai vb.

Membru inregistrat la
    09.08.2010
    Postari in forum
    12
    fetelor sunt in 30 de saptamani si doctorul bisoc nu mi-a dat nici o anliza de facut.oare este normal?am, facut decat triplu-testul si morfo.in rest nimic?
    mai sunteti mamici ,ca mine ?as vrea sa stiu.adresa mea ilie_iris@yahoo.com

Floricica Senior ruxidadi's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.12.2008
    Postari in forum
    4.586
    Buna Jojoka,

Daca vrei sa discuti cu fete cu DPN apropiat de al tau poti sa ni te alaturi aici: http://www.copilul.ro/forum/sarcina/platforma-de-decolare-noile-generatii-se-prezinta-aici/burtici-de-iarna-primavara-2011-a-27255.html

In privinta analizelor, intr-adevar nu este normal sa nu iti dea nicio analiza de facut, dar nu ai discutat cu dansul legat de acest subiect? oricum stai linistita ca daca ceva nu era in regula aparea la morfofetala. Ar fi bine la urmatorul consult sa intrebi.

Floricica Debutanta cris25's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.07.2009
    Postari in forum
    716
    Buna. Am nascut la Eva si am observat ca daca ei vad ca sarcina e ok nu prea dau analize. Eu am venit cu un dosar de analize imens de la Bucuresti si dnul dr nici nu s-a uitat pe el pt ca il interesa cum ma simt si ce vede la ecograf. Bafta si sanatate!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari