Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice Alexandraaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.04.2011
    Postari in forum
    380

Exclamatie Nasterea in cadrul maternitatii private Arcadia Iasi

Buna!Sunt insarcinata in 20 saptamani ,prima sarcina ,cea mai mare dilema este cea a maternitatii in care voi aduce pe lume bubulina noastra.Ce stiti despre Arcadia Hospital?Cat costa o nastere prin cezariana cu un medic colaborator REAL?Ce costuri suplimentare apar?Stiu ca e igiena maxima si confort dar conteaza si din punct de vedere financiar....astept pareri......

Floricica Nou Venita cambeco's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.03.2011
    Postari in forum
    110
    am o cunostinta care a nascut acolo asta toamna, a platit 1500 euro. Preturile sunt intre 1000 si 2000 euro.
    de ce nu intri pe situl lor sau sa suni ?Te vor lamuri direct, fara "mi se pare", "am auzit ca", e mai sigur pentru tine:)

Floricica Novice buibui's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.09.2008
    Postari in forum
    489
    sunt preturile afisate pe site..dar ideea e ca mai apar costuri suplimebtare, daca prelungesti cu inca o zi sederea in spital, sau alte interventii decat cele standard..totul costa. Eu una vreau sa nasc acolo natural si ma intereseaza cat ma tine, daca imi ajung cele 2 nopti care intra in pret , si ce mai apare suplimentar?..
    stiu ca mai e pe un alt forum discutii depre arcadia, dar acolo majoritatea vb de cazariene..

Membru inregistrat la
    08.04.2011
    Postari in forum
    380
    Multumesc cambeco........mi-as fi dorit sa aflu parerea unei mamici care a nascut acolo,1500 euro e o suma rezonabila .....voi merge curand la ei :)

Membru inregistrat la
    08.04.2011
    Postari in forum
    380
    Buibui sunt atat de multe speculatii...de la zvonuri cum ca medicilor colaboratori nu le convine ca o pacienta careia le monitorizeaza sarcina sa nasca la Arcadia pt ca nu sunt platiti la fel de bine cum ar fi intr'o maternitate de stat(stiti la ce ma refer) si deaceea nu o recomanda ,altii zic ca dupa nastere fac in asa fel incat sa iti bage bebelusul in incubator(chiar daca nu e cazul)...unde preturile pe ora sunt enorme.......ce scrie pe site include doar operatia de cezariana(in cazul meu) ,cazarea mamicii ,medicul si cele 3 mese pe zi timp de 3 zile ......cazarea bebelusului se plateste separat......si daca Doamne fereste apar complicatii te trimit tot la o maternitate de stat....eu imi doresc foarte mult sa nasc acolo....stiu problemele cu stafilococul(cazuri concrete).....dar daca e hotie caut sa servesc un doctor sau merg inafara Iasului ......e clar ca trebuie mers la ei....si discutat si cu medicul care monitorizeaza sarcina

eutu
    Guest
    ti-am trimis un mes pe pag ta pupici si sanatate

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari