Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita gabiadi's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.01.2011
    Postari in forum
    12

Zambitor Maternitatea Bucur

Buna mamicilor. Va rog sa-mi spuneti cat costa o cezariana la maternitatea Bucur, anestezist, asistente, cele care se ocupa de bebe, etc. Eu vreau sa merg la dr. Olaru Gabriel, despre care am auzit numai lucruri bune. Multumesc mult si sanatate.

Floricica Avansata oana.mitica's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2012
    Postari in forum
    1.483
    Citat Postat de gabiadi Vezi mesajul
    Buna mamicilor. Va rog sa-mi spuneti cat costa o cezariana la maternitatea Bucur, anestezist, asistente, cele care se ocupa de bebe, etc. Eu vreau sa merg la dr. Olaru Gabriel, despre care am auzit numai lucruri bune. Multumesc mult si sanatate.
    Buna, eu am nascut 2 copii cu dr Olaru Gabriel, la anestezist se da cam 1 mil, apoi moasa si asistenta, eu le am dat cate 1 mil de fiecare, dar este mult, acum sunt iarasi insarcinata si le voi da cate 50 de lei, apoi mai este si infirmiera, care curata in sala de nastere, i am dat 50 de lei si m a rugat sa nu spun moasei ca i am dat atat, pt ca este f mult, acum ii voi da 20 de lei, mai este doctora copilului, care il preia dupa nastere si se da cam 1 mil, iar la restul asistentelor, 5 lei, 10 lei, depinde cu ce te serveste. vreau sa spun ca moasa s a suparat pe mn, dupa ce ca i am dat 1 mil , a venit sa mi reproseze ca de ce i am dat si asistentei la fel, ca ea a facut mai multa treaba si eu i am mai dat 30 de lei, dar imi pare rau, f urat din partea ei! asta au fost acum 2 ani. Dl doc spre deosebire de doamnele acestea, nu are nici o pretentie la bani, mai mult, de cele mai multe ori ii refuza, eu i am dat 6 mil acum doi ani, am nascut natural, dar acum ii voi da 10 mil, pt ca merita , este un doc f bun si sunt f multumita de dansul! acum doi ani, o colega de salon cu cezariana cu dansul i a dat tot 6 mil, dar i a refuzat, deci.....Sper ca te am ajutat

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    Gabi.felicitari pentru alegerea facuta..DR.OLARU este un om deosebit,minunat,cald,intelegator,explica tot foarte calm,este implicat in tot ce face...eu am nascut in 2008 cu el cezariana,era dupa garda era de 36 de ore in spital cand m am dus ca nu ma simteam bine si nu a plecat decat dupa cezariana si dupa inca 2 ore in care s-a asigurat ca totul este ok cu mine deci a stat 2 zile non stop si era foarte calm,sincer nu am cuvinte ...minunat!Plus ca am nascut de paste si putea foarte bine sa plece sa fie cu familia...a revenit la 5 ore dupa special sa ma vada cum este cusatura..si nu era graba a doua zi putea linistit sa vina.Nu vrea sa i-a banuti deloc eu ii pusesem 12 mil si mi a dat inapoi zicand ca nu merita!Apoi cand m am extrnat i am bagat in buzunar si am fugit desii ma miscam greoi...si m a prins si a zis ca e mult asa ca i am dat 600 lei insistand fff mult el zicea ca copilul are nevoie de bani,sa stau linistita...desoebit c sa zic.La anestzista am dat 300 lei i a luat insa s-a ocupat toata czariana de mine,asist sefa i am luat cercei de aur iar la asist si infirmiere cate 10-15 lei...ca am avut sonda si am stat la reanim 2 zile...dar nu sunt spagare este un personal minunat la etajul cu cezariana..sunt sigura ca nu s-a schimbat nimic de atunci.Nastre usoara si fi increzatoare in dr.Olaru este un om de care iti aduci aminte toata viata...de bine!

Membru inregistrat la
    26.01.2011
    Postari in forum
    12
    Buna. Multumesc mult pentru raspuns, sa-ti traiasca copilasii si tu pe langa ei, sa fiti sanatosi si mai vb pe forum. Multumesc mult

Membru inregistrat la
    26.01.2011
    Postari in forum
    12
    Buna. Multumesc pt raspuns, sper sa ajung cat mai curand la dnu. dr. Olaru, sanatate tie si familiei si tinem legatura. Multumesc mult

Floricica Nou Venita denisaeu's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.05.2013
    Postari in forum
    152
    Buna dragele mele, eu am abia 5 saptamani si m-am gandit sa nasc tot cu dl Olaru si sa imi supravegheze dansul sarcina. Dilema mea este ca nu stiu unde sa-l caut ? la maternitatea bucur sau sa merg direct la cabinetul dansului ? voi de unde il stiti? nu stiu daca am sa am mereu bani sa ma duc la cabinet si mi-ar placea sa stiu daca pot sa ma duc si la maternitate sa ma vada acolo? sau..sa ma duc intai la maternitate si apoi la cabinet?? daca ma poate ajuta cineva, va rog !! a fost cineva care s-a ocupat de ea de cand era sarcina mica pana la nastere??
    multumesc, va pup

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari