Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita manucu01's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.01.1970
    Postari in forum
    25

Idee Maternitatea Arcadia din iasi

Buna burtici si mamici de pici, as vrea sa stiu daca a nascut cineva la Arcadia in Iasi. Eu sunt insarcinata cu al doilea bebe si ma pregatesc sa nasc la o maternitate privata (primul l-am nascut la stat iar a doua oara nu mai fac greseala), dar nu stiu ce sa aleg intre Arcadia si Palade din Bacau. Astept parerile vostre. Eu in decembrie trebuie sa nasc asa ca mai am un pic de timp sa ma hotarasc.

Membru inregistrat la
    01.01.1970
    Postari in forum
    25
    Vad ca nu a nascut nimeni la Arcadia. Am aflat intre timp o parere de la o mamica care a nascut acolo si era foarte incatata de spital si de asistente. Avand in vedere ca au semnat contract cu CAS m-am gandit sa ma duc spre Arcadia, dar cum spuneam pana in decembure mai e un pic :).

Membru inregistrat la
    01.01.1970
    Postari in forum
    25
    Am fost si am semnat contractul cu Arcadia. A trebuit sa dau un avans de 30%, dar nu a fost 30% din suma finala de 4800 ci din 7450 cat costa operatia si toate analizele, din astia se deconteaza prin cas o parte, la care se adauga cazarea 3 zile, deci in final am platiti cam 47% din cei 4800.

Floricica Nou Venita roxy_pop's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.11.2010
    Postari in forum
    1
    Buna,sunt noua pe aici si ma intereseaza foarte mult parerea ta despre Arcadia. Sunt din Suceava , insarcinata in 36 de saptamani si as vrea sa nasc acolo. As vrea sa stiu ce impresie ti-au facut si in special pentru ce medic ai optat, ca sa-mi pot face curaj sa sun sa ma programez. Asta in cazul in care ma mai iau in evidenta la varsta asta a sarcinii. Astept raspunsul tau, iti urez sanatate tie si lui bebe.

Floricica Nou Venita cosmina_paun's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2010
    Postari in forum
    17
    Fetelor, eu am auzit numai lucruri bune despre maternitatea Arcadia. Iar pentru mamicile din Iasi, am aflat ca Stem Health Unirea ofera o serie de cadouri aceasta luna ("Luna Indragostitilor).. daca va intereseaza, aflati mai multe detalii pe site-ul lor Stem Health Unirea

Floricica Senior irina27's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.06.2007
    Postari in forum
    4.494
    referitor la Arcadia, am fost si eu incantata de o posibila nastere, dar am renuntat la idee si am sa enumar motivele:
    - urgentele ajung la Maternitatea Cuza Voda, daca sunt probleme la nastere si ei nu se descurca tot la Maternitate de Stat ajungi.
    - cele mai performante incubatoare sunt tot la Cuza Voda
    - nu te invata sa alaptezi, iti aduce o pompa electrica de muls si te invata sa o folosesti, atat, la Cuza in ciuda tuturor lucrurilor negative asistentele de la Cuza Voda m-au invatat sa pun copilul la san si cum sa-l alaptez corect.
    - semnezi contract pentru nastere normala si daca in timpul nasterii se schimba regulile ai alt tarif de platit dupa, eu dupa prima cezariana am stat 6 zile, la pretul afisat pe site e trecuta spitalizarea doar pt 3 zile, restul le platesti, sper sa nu gresesc 100 euro pe zi, plus restul medicamentelor.
    asa ca am luat decizia de a naste tot la Cuza Voda, cu aceeasi medici, care au contract si cu Arcadia, la prima nastere pot sa zic ca a fost destul de bine, cu bune si rele.

Floricica Novice Alexandraaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.04.2011
    Postari in forum
    380

Maternitatea Arcadia Iasi

Malina-Maria s-a nascut pe 12 august 2011 in cadrul maternitatii private Arcadia,prin cezariana cu anestezie rahi.Multumim Arcadia

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    Mai exista un topic pe aceasta tema.
    https://www.copilul.ro/forum/sarcina...asi-31111.html

Floricica Novice Alexandraaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.04.2011
    Postari in forum
    380
    nu am stiut.....cum il pot sterge?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari