Ultimele discutii din forum
    Floricica Senior pierrine's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.02.2008
    Postari in forum
    3.112

Mamici medlife-cap.21

Salutare, popor roman!

Floricica Debutanta micsandra's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.01.2009
    Postari in forum
    728
    Rox, La multi ani pentru pitica ta! Sa creasca mare si sa fie sanatoasa si sa va bucure in fiecare zi!

Floricica Debutanta rox18's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.01.2009
    Postari in forum
    900
    Multumim mult pentru urari!
    Noi am fost ieri la doctor si nu am putut sa mai intru pe net ca sa deschid noul capitol :) Lasa ca ma ocup de urmatorul

Pitica e bine, foarte vioaie, iar doamna doctor ne-a spus sa ii punem fulgi de orez la doua mese ca sa vedem daca isi revine cu luatul in greutate. Ea a luat doar 500 si un pic de grame luna asta si trebuie sa recuperam.
    In rest e foarte bine :)

Pupam mamicile si piticii!
    Micsandra, ce mai face Ana?
    Oana, Pierinne, va pup si eu si ma bucur ca sunteti pe aici.

Floricica Senior cristela's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.06.2009
    Postari in forum
    3.868
    Buna dimineata tuturor! Bun gasit in noul capitol!

Vreau sa ii urez multe lunite fericite micutei Alecsia, sa creasca mare si voioasa! Si poate mamica Andrasi mai gaseste timp sa intre pe aici...o salut calduros, are un stil foarte vesel in postari!

Eliza, felicitari si pentru micutii Catalin si Teodora, mai au adaugat o lunita si au ajuns aproape in prag de 4 anisori...le dorewsc o copilarie minunata!

Oana_r, te pup, ma bucur ca ai mai reusit sa intri, sper sa iti iasa bine toatte analizele!

Rox, mai ai doar cateva zile pana la botez..cand este, sambata sau duminica? Foarte dragute noile poze cu micuta la 4 luni!

Florysa, sper sa ne aduci si tu poze cu micuta ta de la mare. Vad ca vremea e destul de placuta, clar nu o sa mai fie ca in iulie, cand ati fost prima data.

Ecris, succes in pregatirile de diversificare! Si o sa vezi ca o sa fie mult mai bine pe mai departe cu Stefanut si o sa iti faci curaj pentru bebe 2! Ca doar nu o sa raman eu singura pe aici...pana mi se rezolva si mie problemele si ajung la bebe 1, nu? Te pup!

Va imbratisez pe toate si va doresc o zi cat mai buna!

Floricica Avansata oana_r's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.02.2007
    Postari in forum
    1.791
    Buna dimineata fetelor.

Micsandra ce bine ca ai aparut si tu. Aseara ma gandeam si la voi, dar nu v-am mentionat ptr ca aveam impresia ca sunteti la mare. Am incurcat borcanele, Florysa e la mare. Ce face printesa Ana. Va pupam pe amandoua.

Floricica Avansata oana_r's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.02.2007
    Postari in forum
    1.791
    La Multe Lunite! Alecsia, sa cresti mare, sanatoasa si norocoasa. Pupici. [floare galbena]

Floricica Debutanta rox18's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.01.2009
    Postari in forum
    900
    Neatza Cristela, botezul e duminica. Acum profit de somnul picei ca sa aleg muzica:) Tare migaloasa treaba....
    Nu-ti face griji cu venirea lui bebe. EI apar cand te astepti mai putin. In cazul meu a durat cateva luni bune si am aflat ca sunt insarcinata cand ma pregateam sa ma apuc de un tratament pentru asta. Asa ca bucura-te de ultimele zile de vara si nu te stresa

Floricica Senior cristela's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.06.2009
    Postari in forum
    3.868
    Chiar ca migaloasa treaba, initial asa am vruit si eu, sa aleg muzica pentru nunta sau macar mare parte din melodii, dar am abandonat repede ideea, pentru o noapte intrega mi s-a parut mult prea mult, am les doar valsul si melodiile pentru momentele "importante" din noapte, am angajat un DJ si i-am dat indicatii generale, ce sa puna si ce nu, asa ca te felicit pentru rabdare, dar ce nu face o mamica pentru o micuta asa dulce ca a ta, trebuie sa aiba o petrecere de botez perfecta, nu? Oricum sper sa nu fie un moment foarte stresant pentru voi, daca este intr-un cerc mai restrans botezul!

Multumesc pentru incurajari!

Floricica Senior eliza2's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.01.2008
    Postari in forum
    2.909
    Multumim pentru urari! De abia asteptam sa vina ziua noastra! Cadou, tort, sampanie...!
    Ii dorim tizei noastre Teodora Alecsia la multe lunite si sa ne ajunga repede, repede din urma!

Floricica Avansata narumi's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.12.2008
    Postari in forum
    2.174
    buna ziua dragele mele!

Ieri am fugit repede pentru ca incepuse Alex sa planga...asa ca imi cer scuze!

Alecsia, La multi ani, multa sanatate, sa cresti si in continuare tot asa de frumos ca pana acum!

Ecris, mie dr. Ciaus mi-a zis mai demult (de pe la 3 luni) sa ii dau suc de mar+morcov intre 2 mese de dimineata ca sa ii rezolv problema constipatiei. Atunci m-am chinuit tare cu el pentru ca nu vroia, iar acum cand am reluat pare mult mai bine. M-am gandit sa ii dau suculet ca sa fie ceva pregatitor pentru piureutul de mere.

Rox, spor la pregatiri, sa iasa botezul asa cum va doriti, iar Andreea sa fie vesela si cumintica!

Imi pare rau ca nu prea am mai apucat sa stau de vorba cate putin cu fiecare dintre voi, Ecris,Rox, Oana_r, Pierrine, Eliza, Micsandra! Mi-e dor de voi! Rally, foarte frumoase pozele cu baietii, m-au emotionat. Ai doua mari comori acasa! Cristela, iti tin pumnii cu proiectul bebe . Florysa, si acum ma gandesc la pozele frumoase ale Mariei cu jucarioarele.

Va pup dragele mele, mai intru sa mai scriu!

Floricica Avansata narumi's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.12.2008
    Postari in forum
    2.174
    Era sa uit! Ecris, si eu tot din Beblac am sa fac branzica :)! Si m-ai mai intrebat mai demult ceva: da, avem acelasi dermatolog

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari