Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata mitzi's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.03.2008
    Postari in forum
    2.271

Life Memorial Hospital - Medlife (5)

Dragele mele, am ajuns si la Medlife 5!! Suntem tot mai multe burtici si tot mai dornice de vorba, deci sa continuam aici! Sarcini usoare tuturor!!

Floricica Debutanta oanab's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.06.2008
    Postari in forum
    633
    Bine v-am regasit pe Medlife 5

Floricica Senior millie's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.04.2008
    Postari in forum
    2.671
    Asa.... :).
    Incepem un nou capitol si, nu stiu altii cum sunt, dar mie imi sunteti toate foarte, foarte dragi si ma bucur de fiecare data cand mergem mai departe.

Astazi am avut probleme cu calculatorul de la birou de aceea n-am mai scris nimic de la un moment dat incolo. Voi insa... ati avut ceva spor .

Membru inregistrat la
    09.04.2008
    Postari in forum
    2.671
    Nana stii parerea mea :). Mi-a placut tare mult schimbul de replici cu Ecris :ppp.

Si Ecris ne bucuram sa avem printre noi pe cineva din interior :). Si sunt convinsa ca ne imbogatim cu experientele si cunostintele fiecarei burtici noi care ni se alatura.

Membru inregistrat la
    09.04.2008
    Postari in forum
    2.671
    Iohanna bine ai revenit [floare galbena].
    Mai ai ceva de recuperat... noi deja am inceput un nou capitol. Cum a fost in concediu?

Membru inregistrat la
    09.04.2008
    Postari in forum
    2.671
    Nana, apropo de discutia despre varsta clinica si cea ecografica a bebelusului..
    La mine prima varianta este exclusa pentru ca, de ani buni, imi notez in agenda in fiecare luna (de fapt imi notam :), prima zi a menstruatiei. Deci e sigur 31 ianuarie la mine.
    E posibil ca Bobitza sa se fii dezvoltat foarte bine si sa fie un copil mare.
    O sa aflu si parerea dr Mendez maine si va spun ce si cum.

Membru inregistrat la
    09.04.2008
    Postari in forum
    2.671
    Mitzi iti dau dreptate cu targul. Cea mai mare realizare, din punctul meu de vedere, a fost intalnirea cu Anais . A fost super faza ca eu ii dadusem un sms ca si tie dar ea nu a auzit telefonul. Dar la un moment dat, printre standuri, am auzit deodata "Uite-o pe MIllie!!!" si erau chiar in fata mea, Anais si sotul ei :).
    Sunt amandoi niste simpatici si a fost foarte frumos sa ne cunoastem live. Probabil vor ajunge tarziu, ca avea si programare la Mendez la 6:20, dar maine sigur ne povesteste impresiile ei.

In rest... nu m-a impresionat mai deloc. Eu nu am luat absolut nimic. M-am bucurat ca am gasit saci de dormit ca asta vreau si eu neaparat, am vazut/pipait carucioarele si Graco e o varianta ok, dar si MacEngland de la Barza.
    Ah si am mai gasit o reprezentanta a unei firme ce produce articole pentru gravide si aveau niste sutiene de alaptat super. Din pacate eram prea obosita (eu am ajuns la targ pe la 3 si ceva si am fost singura) sa mai probez, dar chiar mi-au placut.
    Cam atat :).

Le asteptam si pe celelalte mamici/burtici cu impresii.

Membru inregistrat la
    09.04.2008
    Postari in forum
    2.671
    Ecris intrebai de statul acasa...
    Sa stii ca asta depinde foarte mult de genul de job al fiecareia si, mai ales, de cum decurge sarcina. Eu de exemplu merg in continuare la serviciu si pana acum vreo 2-3 saptamani a fost super ok. Acum am inceput sa resimt mai tare cele 8 ore de stat la birou, la calculator, si vreau sa le reduc. Totusi saptamana trecuta nu am fost aproape deloc pentru ca am fost racita, azi am plecat pe la 2 si ceva sa merg la targ, maine la fel ca am programare la dr Mendez.. si tot asa.

Deci o sa vezi tu cand o sa ajungi acolo :).

ps: multumesc ca mi-ai spus de ziua dr Radulescu. A fost foarte placut impresionat ieri cand i-am urat La multi ani .

Membru inregistrat la
    18.03.2008
    Postari in forum
    2.271
    ciudat intr-adevar... adica la mine data UM este 29 ian si DPN 4 nov, iar la tine UM 31 ianuarie si DPN mai devreme decat mine...

Membru inregistrat la
    18.03.2008
    Postari in forum
    2.271
    ei, millie, chiar vreau sa iti spun ca dupa ce am ajuns acasa am inceput sa ma framant ca nu am rezistat si eu mai mult, sa ma uit bine, si cine stie ce am ratat... Dar daca si tu ai aceeasi impresie, m-am linistit. Stiu si eu carucioarele MacEngland de la Barza (stau langa magazin), si sunt tzepene, materiale bune, doar ca mi se par f f mari... tu daca stai la casa ar fi ok, dar eu nicicum nu as incape cu un asemenea carut in lift!!

Membru inregistrat la
    18.03.2008
    Postari in forum
    2.271
    a... si inca ceva, pt ca noi am trecut ca vijelia prin expozitie, am descoperit si eu acasa ca primisem o gramada de taloane participante la tot felul de concursuri... pe care in loc sa le completez si sa le las pe acolo, eu le-am adus frumos acasa :((

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari