Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata anais's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.05.2008
    Postari in forum
    2.350

Life Memorial Hospital- Medlife (3)

Bine ne-am regasit pe un nou topic! Sa fie cu noroc si plin numai de vesti bune.<br />
    Suntem o mana de mamici care sunt monitorizate de medici, au nascut sau urmeaza sa nasca la clinica Medlife, ne-am imprietenit si comunicam mult asa ca o sa ne iertati daca nu vom vorbi despre Medlife la fiecare post.<br />
    Asteptam cu drag si alte burtici noi!Informatii concludente la subiect se gasesc pe forumurile Life Memorial Hospital-Medlife capitolele 1 si 2 dar noi vom incerca sa raspundem, in limita a ceea ce cunoastem , tuturor solicitarilor! Sarcini usoare, vesti bune, si bebei cuminti!

cocolino12
    Guest
    bine ne-am gasit la un nou capitol...sa fie cu noroc..

Floricica Avansata mitzi's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.03.2008
    Postari in forum
    2.271
    yuppii! deci o luam de la capat! v-am mai scris ceva si pe Medlife 2

Floricica Avansata anais's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.05.2008
    Postari in forum
    2.350
    Da, Mitzi, am citit:( iar suntem in suspans!Dar lasa, va fi totul bine maine!

Floricica Senior millie's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.04.2008
    Postari in forum
    2.671
    Buna dragelor :)

Sa fim la fel de prolifice, apropiate si comunicative!
    Si asteptam cu drag noi "membri".

Pupici

Membru inregistrat la
    18.03.2008
    Postari in forum
    2.271
    am o rugaminte pt mamicile care sunt pe ultima suta de metri... Vreau sa imi fac programari pentru urmatoarele ecografii si nu stiu cand sa le fac. Doc mea imi spunea mereu cand sa vin pentru urmatoarea eco, dar a fost ok pentru ca aveam cam o luna distanta intre ecografii si prindeam programare. Acum am reusit sa ma enervez, pentru ca trebuia sa merg azi la ecografie fara programare, mi-am sunat doc, care a zis sa nu vin ca sunt mult prea multi peste programari, si sa vin maine. Sunt sigura ca nu o sa ma lase balta maine, dar ca sa evit situatia asta pe viitor, vreau sa va intreb voi cand ati mai facut ecografii? IN ce saptamani? Eu am acum 28 de saptamani si am deja o programare pentru o ecografie la 36 de saptamani.

Membru inregistrat la
    09.04.2008
    Postari in forum
    2.671
    Mitzi eu chiar am avut o mare frustrare la un mom dat ref la faptul ca noi mergem de la inceput la Medlife, ne facem toate investigatiile acolo si totusi nu reusim sa ne facem programari atunci cand avem nevoie. Insa nu prea e nimic de facut in acest moment asa ca...

Poate in timp, cei de acolo se vor organiza un pic mai bine si vor avea si un sistem mai permisiv si mai multe beneficii pentru cele ca noi. Sa speram..

Tu oricum esti norocoasa ca medicul tau iti face si eco si o poti suna si afla cand si cum sa faci.
    Eu m-am chinuit tare mult sa rezolv cu eco pt TT.

cocolino12
    Guest
    eu am mai zis..am facut la 28,32 si 37 saptamani..dar mitzi daca esti ok si nu ai alte indicatii e suficienta numai cea de 34 sapt...ca fiind ultima

Membru inregistrat la
    09.04.2008
    Postari in forum
    2.671
    Auzi Mitzi, dar daca tot te duci maine la dr. nu mai bine o intrebi pe dumneaei cand sa iti mai faci programari? Tocmai in ideea de a evita astfel de situatii...

Floricica Debutanta oanab's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.06.2008
    Postari in forum
    633
    buna,fetelor.In primul rand vreau sa va multumesc pentru toate informatiile"furate"de la voi.Va reamintesc ca sunt insarcinata in 30 de saptamani(am intrat in 31)si sunt la dna POPA,eco facute la dna Chitescu.
    Mitzi,imi permit sa iti raspund:eco am mai facut la 30 desaptamani,dar fara morfologie,care se pare ca e inutila dak totul a fost k,mai am progamare pe 19 septembrie,cand voi avea 36 de saptamani(tot atunci vom hotari si cum nasc)iar la control am progamari pana pe 16 octombrie,acum o data la 2 saptamani,iar din septembrie o data pe saptamana.Va recomand sa va faceti aceste progamari.Cine stie....

Membru inregistrat la
    18.03.2008
    Postari in forum
    2.271
    da, millie, chiar intentionez maine sa o intreb clar in ce saptamani mai trebuie sa fac eco, pana la final, ca sa imi fac programari; numai ca acum sunt nervoasa si trebuia sa ma calmez cumva; va spuneam la un moment dat ca mi-am ales doc tocmai pe acest criteriu, ca am vazut ca face si ecografii
    nico, scuza-ma si multumesc pt raspuns, stiu ca tu tocmai ne-ai scris asta in utlimele pagini din Medlife 2, dar am postat mesajul de mai devreme la nervi; acum m-am calmat :)

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari