Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita claudiaradu's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.02.2009
    Postari in forum
    4

Despre spitalul Elias

As vrea si eu cateva informatii despre spitalul Elias, cum sunt medicii (eventual si ceva recomandari), cum sunt asistntele, care sunt conditiile si cam ce tarife se practica. Multumesc<br />
    <br />
    <br />

Floricica Novice tttina's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.09.2009
    Postari in forum
    562
    Buna. eu am nascut la sp elias. ce sa zic am avut un medic f. bun, conditiile sunt bune, curat iar asistentele si in general tot personalul super ok. Numai cuvinte de lauda. este adevarat ca am stat si putin 3 zile (am nascut natural) dar totul super. Si la bebelusi la fel, curat, atente cu ei si dragute, te indruma, te invata ce sa faci, tot. asa ca recomand cu incredere.

Floricica Senior creolina's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.04.2008
    Postari in forum
    3.846
    Buna,
    Medicii sunt buni, printre cei mai buni. Spitalul e curat in mare dar sunt si rezerve mai obosite, acum depinde si de dr am inteles, cred ca fiecare are rezervele lui in fc de prestigiu. LA toalete de ex e curat dar conditiile lasa de dorit.
    De neonatologie eu una n-am fost multumita, o singura asistenta mai tanara era ceva mai preocupata in rest plictiseala maxima. Nu te astepta sa te invete mare lucru in legatura cu bb, asta dc nu s-au schimbat lucrurile intre timp. Depinde mult si de dr neonato, pot doar sa-ti spun ca sefa de sectie e ft aeriana, si n-are nici un interes sa-ti spuna ceva sau sa te ajute, insa am auzit de alte doua d-ne dr care sunt intr-adevar sunt profesionaliste.
    Eu iti recomand din suflet dl dr Filipescu, sau Dr Vladareanu, sau Dr Cristian.....dr buni sunt multi, depinde ce pretentii si asteptari ai tu si cu care te intelegi mai bine.
    Tarife.....discutabile, depinde de dr, de vizitele si cotizatiile aferente si de cat vrei sa dai, sa nu crezi ca e un tarif standard sau sumele vehiculate pe net. Chiar nu conteaza.
    Sarcina usoara si bb sanatos

Floricica Cu Vechime dadiana's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2008
    Postari in forum
    8.441
    eu am nascut la elias si mi se pare ok. prima data am nascut la pantelimon, unde este groaznic de murdar sau cel putin era.

n-am avut probleme cu asistentele, iar cele de la neonato sunt cam sictirite, norocul meu ca am avut experienta de la primul copil, nu te invata mai nimic. este o camera unde ii tin si nu avem acces, de-aia nici nu te invata sa-l schimbi, sa-l speli, insa cred ca asta e procedura si nu li se da voie. insa te invata cum sa ti copilul sa-l alaptezi. nici la cezariana nu se sta mai mult de 3 nopti, deci e super bine. eu am stat intr-o camera cu 2 paturi, am inteles ca cele mai mari sunt cu 4 paturi, oricum acolo nu gasesti doamne cu fuste cretze :D pentru ca nu au urgente pentru maternitate, primesc doar pe cele care au medicul acolo.

eu am nascut cu Rotaru Octavian, este un profesionist, niciodata nu mi-a dat de inteles ca imi face unele chestii doar de dragul banilor. mergeam la eco o data pe luna, mi-a spus ca gravidelor nu li se face control normal decat daca sunt probleme, altfel nu se umbla acolo si nu este numai parerea lui. eu am numai referinte bune despre el. am dus-o si pe mama la el ca a fost internata cu un ulcer si a facut si control ginecologic si niste analize si dr de acolo i-a zis ca are uter fibromatos si ca tre sa-i faca o biopsie ca sa vada ce si cum. i-am spus sa nu faca, presupunea un el de chiuretaj, s am dus-o la Rotaru si a zis ca nu are nimic, intre timp a mai intrat un dr si l-a pus pe-ala sa se uite pe monitor cand ii facea eco si l-a pus sa-i zica ce vede, ala nestiind nimic, la fel a zis si el ca nu are nimic. deci clar nu e genul care sa te taie de dragul banilor. mai cauta referinte pe net si ai sa vezi ca nu vorbesc aiurea.

Floricica Nou Venita ngabriela's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.02.2010
    Postari in forum
    1
    Buna,
    Sunt o pacienta a Profesorului Radu Vladareanu si va rog sa-mi dati ceva informatii despre nasterea prin cezariana cu dansul. Pana acum eu sunt multumita de prestatia dumnealui si vreau sa stiu la ce trebuie sa ma astept la nastere, conditii spital Elias, tarife, etc.
    Multumesc anticipat!

Floricica Debutanta Elena.bubi's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.01.2010
    Postari in forum
    1.152
    Tot la elias nasc si eu.Nu a nascut nimeni cu Dr. Floare Ana Maria??? as dori sa aflu mai multe despre nasterea cu dansa.Am citit mult despre Elias si majoritatea chiar nu vorbesc de bine (am cam bagat frica in mine).... dar daca dau un search pe internet despre fiecare maternitate sunt sigura ca peste tot sunt nemultumiri asa ca nu-mi mai fac probleme.

Floricica Cu Vechime dadiana's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2008
    Postari in forum
    8.441
    pai daca va faceti griji de elias ar trebui sa treceti pe la pantelimon si va trece imediat.

Floricica Nou Venita drutza1799's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.02.2010
    Postari in forum
    291
    eu am nascut cu d-na dr Floare Ana-Maria
    sunt FFFFFFFFFFFFFFFFFFF multumita de ea si o recomand cu toata caldura.
    a stat langa mine pana am nascut.am doar cuvinte de bine la adresa dumneai.
    eu am nascut natural cu epidurala
    Nastere usoara!!!

Floricica Nou Venita georgiana_21's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.01.2010
    Postari in forum
    9
    buna si eu am nascut anul trecut la elias sunt foarte multumita de conditiile si de personalul de acolo te trateaza cu caldura iti vorbesc foarte frumos la neonatologie v-o recomand cu placere pe dr petrescu iulia este foarte de treaba ti spune absolut tot ce vrei sa afli iar ca dr ginecolog vi-l recomand pe dr Filipescu Alexandru este un dr super ok la care sunt in evidenta si la momentul actual.nasteri usoare

Floricica Nou Venita mirela_mirela's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.01.2010
    Postari in forum
    1
    Buna. Eu am numai cuvinte de lauda pentru domnul doctor Ciprian Pop Began din cadrul spitalului Elias. Am avut placerea de al cunoaste la cursurile "First Bebe" unde de asemenea isi face treaba f bine. Pe parcursul sarcinii am fost foarte bine monitorizata iar la nastere a stat cu mine de la ora 16 cand am intrat in sala de nasterii pana la ora 22 cand am nascut o minutata fetita. Un doctor tanar cu foatre mult bun simt si multe sfaturi bune, pe care il ai mereu aproape la orice ora din zi sau noapte.

Floricica Debutanta Elena.bubi's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.01.2010
    Postari in forum
    1.152
    Tocmai am nascut la elias pe 03 iulie. Am numai cuvinte de lauda! Super anestezist Dr.Popescu si neonatolog tot Popescu o cheama nici nu a luat bani. Conditiile au fost ok, asistentele ok. La neonatologie nu prea ne-a invatat mai nimic, decat cand am facut externarea ne-a zis cate ceva.Dr marinescu Floare Ana Maria este dr mea cu care am nascut si este super de treaba.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari