Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta krisztike's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.03.2008
    Postari in forum
    898

Clinica Eva Brasov (5)

Floricica Debutanta krisztike's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.03.2008
    Postari in forum
    898
    Buna fetelor!
    Felicitari Yonaindra! Ce frumos incepem noul topic-cu nasterea ingerasului tau.
    Sa fiti sanatoase, sa iti aduca numai bucurii micutza ta! Asteptam pozele si povestea voastra cand te mai odihnesti. Multumim ca ne-ai anuntat. Noapte buna tuturor!

Floricica Nou Venita monel0109's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.04.2009
    Postari in forum
    133
    Yonaindra, feeeelicitari! Sa va traiasca micuta printesa iar tu sa te refaci repede. Iti doresc sa petreci clipe minunate alaturi de Miriam si te asteptam cu pozute.[imbratisarea]

Membru inregistrat la
    20.04.2009
    Postari in forum
    133
    Noi suntem bine doar ca ne supara al 4-lea dintisor, se vede sub gingie dar inca nu a iesit si ne da mari batai de cap. Rares e foarte agitat si se trezeste noaptea din ora in ora iar eu adorm cu greu la loc iar cand am adormit se trezeste iar. Cu diversificarea ne chinuim ca e tare mofturos il mai pacalesc eu dar nu imi iese mereu, sper sa fie din cauza dintisorilor si sa nu imi semene la mancat ca eu sunt tare fandosita . saptamana trecuta i-am dat galbenus de ou si mi-a facut o alergie de toata frumusetea, m-am speriat rau. Oare sa fi fost din cauza ca era ou de cumparat nici nu stiu sa mai incerc mai tarziu cu ou de casa? A mai patit cineva asa? Va pupam si va [imbratisarea].

Membru inregistrat la
    20.04.2009
    Postari in forum
    133
    Krisztina, esti tare harnicuta, multumim ca ai grija de noi.

Floricica Cu Vechime simonasal's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.08.2008
    Postari in forum
    9.204
    Yonaindra, felicitari pentru micuta Ilinca Miriam!
    Sa aiba parte de tot binele din lume, fericire, noroc si sanatate!

Membru inregistrat la
    01.08.2008
    Postari in forum
    9.204
    Krisz, multumim pentru capitolul nou.
    Ce face micuta Szilvia, cum doarme noaptea?

Membru inregistrat la
    01.08.2008
    Postari in forum
    9.204
    Eu ieri am fost cu david la pediatru pentru ca ne-a trimis medicul de familie, si ne-a dat sa-i facem analize pentru rahitism si anemie. Pediatra este convinsa, ca si mine de altfel, ca nu are nimic, dar pentru ca dr. De familie a zis ceva trebuie sa rezolve ea. . . In rest david este bine, are 81 cm si peste 10 kg, dar e putin cam cracanat, se pare ca mosteneste gena de undeva de prin neam (sotul meu si fratele lui au fost foarte slabi in copilarie si cu picioare starambe). Oricum sunt toate sansele sa se indrepte. Mai mi-a zis pediatra sa incerc sa-l dezvat de mancatul noaptea si sa-i dau mai putin lapte, pentru ca el mananca aproape un litru pe zi. Anca, stiu ca tu ai fost cu rebe la analize si i-ai luat sange. Cum a suportat? Foarte dureros nu este dar banuiesc ca sperietura e mare. P. S. : de cateva zile avem si noi prima maseluta !

Membru inregistrat la
    01.08.2008
    Postari in forum
    9.204
    Monel, in privinta diversificarii si a dormitului, te inteleg perfect! Exact asa a facut si David, si, din pacate, pana acum nu i s-au schimbat foarte mult obiceiurile..
    Sfaturi, daca as putea ti-as da, dar cum la mine situatia nu s-a remediat pana acum .. .
    Este foarte mofturos, mananca putine chestii si doar mancare de-a noastra (asta este totusi un lucru foarte bun pentru mine).
    Incearca cu ou de tara poate nu mai face alegrii.
    Eu lui David i-am dat sa guste cand era mic zmeura, capsuni si nu am avut probleme. Depinde de copilas.

Va pupam

Floricica Debutanta obanceacristina's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.05.2009
    Postari in forum
    687
    Bun gasit in noul capitol!
    Felicitari Yonaindra pentru mica zana, sa fiti sanatoase si sa va bucurati de toate momentele impreuna!

Floricica Debutanta obanceacristina's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.05.2009
    Postari in forum
    687
    Monel, Cosminei nu i-au iesit inca dintii de sus. Cand citesc ce scrii tu incepe sa ma furnice pe spate. A mea e mataita asa, fara dintii de sus. Imi inchipui cand vor iesi.
    La noi noaptea decurge aproape in felul in care e la voi. Cosmina se trezeste cam de 2-3 ori pe noapte, poate chiar de 4 ori. Ii dau suzeta, ii mai dau laptic. Am incercat cu ceai, dar dupa o ora se trezeste iarasi, asa ca ii dau lapte si nu am treaba vreo 2-3 ore. Aseara dupa ce adormise, s-a trezit deodata plangand. Am vazut ca dormea cam agitata, i se miscau ochisorii sub pleoape si ba zambea, ba era incruntata. Dar am mangaiat-o si a adormit la loc. Cine zice ca nu viseaza copiii mici, cred ca nu stie ce spune. Altfel cum sa-mi explic faptul ca rade in somn sau se incrunta?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari