Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita magda_ada's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.02.2009
    Postari in forum
    4
    Care sunt avantajele/dezavantajele pentru nasterea la maternitate de stat sau privata?

Care este cea mai buna varianta pentru mama si pentru bebe?

Floricica Nou Venita cayena55's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.02.2010
    Postari in forum
    4
    buna! eu am nascut acum aproape 2 ani la o clinica privata din bistrita.Totul a fost ok.Conditii excelente,curatenie,asistente ff dragute,chiar si mancarea era adusa de la un restaurant.Preturile nu mi s-au parut prea mari.Eu am nascut prin cezariana la cerere si am platit 1200 ron.Sotul a stat cu mine in rezerva.Am prietene care au nascut la spitalul de stat si cam tot atatia bani au dat la medici asistente infirmiere si au avut conditii mult mai proaste.

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Eu am nascut la maternitate de stat medicul meu a fost de exceptie, asistentele de la reanimare la fel de nota 20 au avut grija de noi de parca era ale lor. Conditiile din spital lasa de dorit insa. Eu am avut noroc pt ca am putu sa platesc o rezerva si acolo a fost super, baie proprie, frigider, televisor, bebeii cu noi in camera (erau 2 paturi). Din cate am inteles desi maternitatile particulare au conditii foarte bune fata de spitalele de stat, astea nu sunt pregatite in caz de urgenta. Adica daca ceva se intampla cu mama sau cu bebelusul acestia sunt transportati cu ambulanta la un spital de stat.

Floricica Nou Venita cristina_ioana's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.04.2010
    Postari in forum
    102
    Buna, am ales si aleg maternitatea privata. Conditii ok, medici permanent acolo, aceeasi medici dela stat, fara spaga, fara obligatii decat cu factura la final. Pt mine au contat si conteaza.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari