Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita niko22tm's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.11.2009
    Postari in forum
    224

Mamici sincer cat platiti pt o nastere?

eu acuma 2 ani am platit 300 de euro plus la asistenete.pediatra moasa etc...

Floricica Senior sierra's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.12.2008
    Postari in forum
    4.204
    acum un an si noua luni am platit cam 200euro:100 euro doctoritei,50 euro anestezistei(am nascut natural cu epidurala) ,50 lei infirmierei,alti 50 unei asistente care ,chipurile,a avut grija de fetita mea cat a stat la ultraviolete pentru tratarea icterului si cam atat.ama vut noroc ,pot spune,ca am scapat destul de ieftin

Floricica Nou Venita luxita's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2011
    Postari in forum
    31
    salve:)eu am 2 fetite si la ambele sarcini nu am platit nici macar 1 £.noi locuim in Italia.la ei nu exista sa dai bani la doctori si nici macar infirmierelor:)pot spune ca am fost o norocoasa deoarece m-au ajutat foarte mult la nastere(naturala).imi pare rau ca sistemul nostru sanitar din Romania lasa de dorit si mai ales ma sperii cand citesc cati bani ati platit pentru o nastere(avand in vedere ca toti doctorii sustin sus si tare ca nasterea este o urgenta si nu se plateste)dar asta este Romania.este normal ca mama sa vrei sa fie totul ok la nastere si de aceea va inteleg ca si eu as fii fost dispusa sa platesc ptr siguranta bebelusului:)tot ce conteaza este cel mic

Floricica Nou Venita nadia84's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.12.2009
    Postari in forum
    283
    eu am nascut acum 8 luni in Atena, Grecia la un spital de stat dar cu o doamna doctor care avea si cabinet particular si m-a costat in jur de 1500 de euro dintre care am recuperat de la stat 1000

Floricica Cu Vechime redroserou's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.08.2007
    Postari in forum
    7.114
    Eu am nascut la clinica privata acum 3 ani, am platit cu chitanta 250 RON (cezariana), nimik altceva in plus, conditii excelente, mancare si tot ce a fost nevoie din partea lor ptr mine si bb, personalul nota 10, doctorii nota 20...mi-a fost teama sa nasc la stat ca nu ma pricep efectiv sa dau spaga, cand e momentul, de cine se feresc, de cine nu, plus ca m-am temut si de comportamentul unor dr, asistente....asa a fost incredibil si nesperat de bine.

Floricica Nou Venita ancuta_b's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.03.2011
    Postari in forum
    137
    si eu tot la clinica privata am nascut! chiar daca n-avem in braila am fost si la consultatii si la nastere la constanta, impreuna cu sotul si masina personala din dotare! am platit cu chitanta 1000 euro numai cand am plecat! deci am fost scutiti de toata magaria asta cu spagi si dr sau asistente care sunt nervosi/oase ca nu si-au primit "partea"!
    atmosfera de la clinica este recomfortanta si te ajuta sa fii mai calma si mai linistita cand stii ca nu ai alta grija decat sa aduci pe lume o minune!
    daca vrea cineva detalii despre clinica, as fi dat aici detalii insa nu stiu daca e voie, raspund cu mare drag!

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    eu acum 2 ani si ceva,am dat la moasa 1mil,la doctora 7mil,anestezist 5mil,si cam 1 milion la asistente,de care am fost f multumita .am nascut in ploiesti la maternitate de stat

Floricica Nou Venita Andr33aIrimia's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.03.2011
    Postari in forum
    15
    Eu am nascut acum 10 luni la Giulesti si nu am dat nici un ban nimanui.

Floricica Avansata mstefania's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2007
    Postari in forum
    2.122
    Citat Postat de redroserou Vezi mesajul
    Eu am nascut la clinica privata acum 3 ani, am platit cu chitanta 250 RON (cezariana), nimik altceva in plus, conditii excelente, mancare si tot ce a fost nevoie din partea lor ptr mine si bb, personalul nota 10, doctorii nota 20...mi-a fost teama sa nasc la stat ca nu ma pricep efectiv sa dau spaga, cand e momentul, de cine se feresc, de cine nu, plus ca m-am temut si de comportamentul unor dr, asistente....asa a fost incredibil si nesperat de bine.
    250 de lei sau 2500 lei?
    Eu am nascut la clinica privata, cezariana si a fost 2500 lei de aceea mi-i se pare ca 250 de lei e ff putin, asta a fost acum 3 ani si jumatate .

Floricica Nou Venita adriana_eftm's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.05.2010
    Postari in forum
    159
    eu am nascut anul trecut prin cezariana si am platit 300euro 50 euro la anestezit si la asistente mai putin am dat doar la cele care imi spalau copilul, in rest nu am aruncat cu banii

V a astept la discutii si aici https://www.copilul.ro/forum/copii-p...ml#post2539778
    Modificata de adriana_eftm; 07.04.2011 la 21:54:32.

Floricica Cu Vechime redroserou's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.08.2007
    Postari in forum
    7.114
    Citat Postat de mstefania Vezi mesajul
    250 de lei sau 2500 lei?
    Eu am nascut la clinica privata, cezariana si a fost 2500 lei de aceea mi-i se pare ca 250 de lei e ff putin, asta a fost acum 3 ani si jumatate .
    Scuze, am scris gresit, intradevar a costat 2500 RON, adika 25 de mil....
    Scuzati de eroare

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari