Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime digutix's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.05.2007
    Postari in forum
    5.303
    as vrea sa postati aici mamici care ati avut asa ceva.

o reactie la firele cu care a fost cusut uterul dupa cezariana

eu ma confrunt cu asa ceva si maine voi suferi o interventie chirurgicala pt a scoate granulomul

Membru inregistrat la
    04.05.2007
    Postari in forum
    5.303
    dupa aproape trei luni de la operatie mi s a format in partea dreapta un chist de forma unei nuci care e dureros la atincere iar pe linia inciziei in acelas loc mi s a format o besica care creste
    doctora mea a zis ca e o reactie la firele care trebuiau sa fie absorbite de organism.
    a zis ca la unele persoane organismul respinge firele.
    operatia fiind complet vindecata (adica pielea)va trebui sa scoata acest chist printr o interventie chirurgicala care implica anestezie.
    daca poate sa imi spuna cineva cum decurge operatia si ce implica si cat dureaza si binanteles mai multe detalii.

Floricica Avansata stefi_jr's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.05.2007
    Postari in forum
    1.737
    Draga diqutix, iti doresc multa, multa sanatate si insanatosire grabnica! Nu am mai auzit pana acum dar sper sa nu fie o operatie foarte complicata. Sa ne tii la curent si sa dea DD sa treci usor si cu bine peste aceasta operatie.

Membru inregistrat la
    04.05.2007
    Postari in forum
    5.303
    multumesc silvia si eu sper sa nu fie f complicata
    nu stiu f multe despre astfel de operatie si nici n am avut timp sa discut cu doc detalii
    pupici

Floricica Nou Venita alexia28's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.10.2007
    Postari in forum
    251

Buna dimineata,
    Diqutix, am citit despre problema cu care te confrunti si ma gandeam la cat de multe complicatii la care nici nu te gandesti, pot aparea. Sa dea DD sa fie ok, oricum cred ca e vb de o interventie simpla. Sanatate multa

Membru inregistrat la
    04.05.2007
    Postari in forum
    5.303
    buna
    am ajuns acasa si intradevar a fost o interventie usor de suportat...
    Am fost adormita asa ca nu imi aduc aminte nik din ce s a intamplat.
    normal la o astfel de interventie tre sa stai internat vreo trei zile dar am tratat cu doc mea si m i dat drumu acasa ca sa pot sta cu bebe si sa l alaptez
    va trebui sa merg la pansat.mi-a lasat acolo un tubulet de dren probabil dar nu ma doare f tare e ok.
    ma bucur ca am scapat sper sa se vindece bine si sa scap.
    alexia la ce complicatii te referi?
    am cautat si eu pe net despre asta dar nu am gas mare lucru
    pupici la toti

Floricica Cu Vechime cristina1979's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.07.2007
    Postari in forum
    5.182
    Buna Diana!Ma bucur ca ai revenit cu bine si totul a fost destul de simplu si ca te simti bine!
    Amanunte nu stiu sa-ti dau nici eu despre operatia asta,dar daca dr a zis ca totul in regula inseamna ca asa e!
    Sanatate multa si nu te mai gandii la complicatii si lucruri din astea!Stai linistita!
    Pupici

Floricica Senior dorissa's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.04.2007
    Postari in forum
    4.038
    Salve Diana! Imi pare rau sa aud ca ai avut probleme, dar ma bucur sa aud ca s-au rezolvat! :)) Multa sanatate si pupici la bebi!

Floricica Nou Venita alexia28's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.10.2007
    Postari in forum
    251

diqutix, iarta-ma nu m-am exprimat cum trebuie. Ma gandeam la problemuta asta a ta cu granulomul si ma miram ca nici macar nu am mai auzit de asa ceva. Departe de mine ideea sa te sperii, pentru ca habar nu aveam ca se poate sa ai o astfel de reactie la fire... scuze inca o data.

Floricica Cu Vechime monica76's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.06.2007
    Postari in forum
    5.513
    Ma bucur ca ai rezolvat aceasta problema. Sanatate multa.

Membru inregistrat la
    04.05.2007
    Postari in forum
    5.303
    multumesc fdetele ca sunteti alaturi de mine
    alexia nu ai de ce sa ti ceri scuze eu ma refeream la faptul ca ma gandeam ca ai gasit ceva pe net in legatura cu asta
    nu m ai speriat deloc cu nik
    azi am fost din nou la pansat
    maine imi va scoate tubuletul si peste 6 zile firele
    azi m a durut ceva mai tare ca ieri dar e suportabil
    se pare ca nu prea sunt persoane care s au confruntat cu asa ceva...
    pupici la toti bebicii

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari