Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita babybeautiful's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.08.2008
    Postari in forum
    41

Epidurala

dragele mele, sunt o burtica de 32 saptamani, si vreau sa va intreb care este costul unei truse epidurale; am inteles ca se poate lua din spital sau de la farmacie...???

astept raspuns!

Floricica Avansata rabiamohamed's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.07.2007
    Postari in forum
    1.457
    in jur de 4 mil
    mai bine vb cu ginecologul tau

Floricica Avansata radumaria's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.01.2009
    Postari in forum
    1.934
    as vrea sa stiu cat de sigura este epidurala....am auzit ca sunt anumite riscuri...voi ce parere aveti?

Floricica Nou Venita oanacuburtica's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.01.2009
    Postari in forum
    10
    Draga Maria,
    Sfatul meu e sa dai un google (in engleza) si o sa gasesti o multime de informatii folositoare.
    Si, nu uita, nu te poti baza pe experienta altor femei pentru ca fiecare dintre noi suntem diferite si vom avea experiente diferite.
    Bafta si sanatate!

Membru inregistrat la
    08.08.2008
    Postari in forum
    41
    salutare

draga rabiamohamed, tu ai facut epidurala cu 4 mil. ??? pt ca sincer, mi se pare exagerat de mult... intre-timp m-am interesat, si mi-am cumparat lichidul anestezic cu 50 ron fiola , se numeste Naropin 10 mg/ml, 1% (de 20 ml)/ 2 doze, sa fiu sigura ca imi ajung ...

nu mai stiu acum daca trebuie sa imi cumpar si trusa... vedem, pe 3 feb. ma duc iar la control ( Doamne ajuta sa nu nasc pana atunci !!! ) si am sa il intreb pe medicul meu

revin cu vesti!

PUPICI [imbratisarea]

Floricica Cu Vechime milia's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.05.2008
    Postari in forum
    9.186
    Dragi burticutze, trusa de epidurala se numeste Perifix si costa 103,6 RON. Mai trebuie sa luati Naropinul (anestezicul) si cam atat...

Floricica Cu Vechime milia's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.05.2008
    Postari in forum
    9.186
    Iar pt cine vrea mai multe pareri despre anestezia epidurala mai exista un topic, va atasez link-ul
    Anestezia epidurala

Membru inregistrat la
    08.08.2008
    Postari in forum
    41
    draga Milia, orice burticutza ce opteaza pt epidurala trebuie sa isi cumpere singura trusa, sau unele spitale dispun de ea?

eu o sa nasc la CFR 2- sunt burtici ce au nascut cu epi la CFR? cum a-ti procedat? dispune maternitatea de trusa + anestezic, sau... ma priveste?

Membru inregistrat la
    08.08.2008
    Postari in forum
    41
    nu stie nimeni? nu de alta, dar mai am putin si nasc...

Floricica Avansata elenabondila's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.11.2008
    Postari in forum
    1.320
    iubita asta tre sa vb cu dr cu care nasti. el iti spune daca ai sau nu nevoie de trusa epidurala. fiecare maternitate are regulile sale. si la fel poate si fiecare medic anestezist! deci trebuie neaparat sa vb cu dr cu care nasti! suna-l sau mergi direct la el! bafta multa la nastere si un bebe sanatos!

Floricica Nou Venita blackspell's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.10.2008
    Postari in forum
    12
    la cf2bucuresti? ca observ ca esti din calarasi! eu nasc la cfr2 bucuresti, si mi-am cumparat si trusa si solutia, ca nu au in maternitate, plus ca mi-au dat o lista de chestii de cumparat de la farmacie!
    trusa m-a costat 99ron, iar solutia de epidurala, 25 ron, 10ml. dar cred ca mai iau una, in caz de trebuie si alta doza!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari