Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita nicoleta_v's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.08.2013
    Postari in forum
    18

A doua nastere vs prima nastere

Salut! As dori sa cunosc experientele mamicilor care au trecut prin 2 sau mai multe nasteri si cum au diferit una de cealalta; eu am un bebe de 10 luni si ma gandesc la un al 2lea copil. Prima nastere a fost vaginala cu anestezie epidurala si a durat max 4 ore. Am avut si o epiziotomie..minima ca sa zic asa...Cu toate ca in timpul travaliului imi spuneam ca la urmatorul sigur o sa fie cezariana, acuma imi doresc tot nastere normala pt ca travaliul a fost ok si recuperarea f usoara. Multumesc!

Floricica Avansata cryssa's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.10.2006
    Postari in forum
    1.860
    Prima nastere acum 6 ani jumate-cezariana cu preclampsie anestezie totala ..a doua acum 8 luni tot cezariana o incercare de rahi care nu a prins apoi anestezie totala..a fost ok desii la ambele am fost gata gata sa nu ma mai trezesc...(

Floricica Novice supermami's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2007
    Postari in forum
    398
    Am doi copii nascuti pe cale naturala, cu epidurala.Nici o nastere nu seamana cu alta, insa mereu trebuie sa urmarim finalitatea - aducerea pe lume a unui copil:)
    In cazul meu, cea de-a doua nastere a fost mai grea decat prima, insa acest lucru nu a stirbit cu nimic bucuria si emotia momentului cand mi-am tinut pentru prima data pruncul la piept:)
    Modificata de supermami; 06.10.2014 la 11:16:18.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari