Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta lery's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.10.2009
    Postari in forum
    1.153
    Mamici care aveti cezariana cum este a 2-a cezariana? Au trecut 7 ani de la prima si sincer imi este teama de parca ar fi prima, si cu bebe la fel imi fac atatea griji. Nu-mi amintesc sa fi fost asa cu primul copil

Membru inregistrat la
    07.10.2009
    Postari in forum
    1.153
    Chiar nu sunt mamici cu cezariana???

cocolino12
    Guest
    eu am 2 cezariene verticale la activ,diferenta dintre ele fiind de 4 ani si 8 luni.
    eu personal m-am recuperat foarte repede(mai repede ca la prima),singurul inconvenient,sa zic asa,a fost ca, durerile la contractia uterului sau fost mai puternice.

cocolino12
    Guest
    Eu din contra, acum la al doilea sunt mult mai degajata si nu ma mai panichez la orice lucru, cum a fost la primul. Ca orice mamica, cat a stat bebe in burtica si eu mi-am facut mii de griji, dar dupa ce s-a nascut, lucrurile au intrat pe fagasul normal.
    Iti doresc nastere usoara si un bebe sanatos.

Membru inregistrat la
    07.10.2009
    Postari in forum
    1.153
    Merci Nico am mai citit si multe fete ziceau ca s-au recuperat repede.
    Eu din cate-mi aduc aminte tare nasol a fost dupa operatie, eu sunt o fire mai activa nu am stare si orele alea 6 in care nu am avut voie sa ma misc au fost groaznice,mai ales ca am facut frisoane. Acum sper sa fie altfel, este si sotul meu alaturi de mine....al 2-lea sot, de primul sunt despartita...

Membru inregistrat la
    07.10.2009
    Postari in forum
    1.153
    Sa-ti traiasca copilasii

Floricica Senior andreea01's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.01.2008
    Postari in forum
    3.285
    Cand am nascut eu prin cezariana era o mamica care a nascut odata cu mine, dar ea era la a doua cezariana si s-a recuperat foarte repede in comparatie cu mine care mergeam indoita de spate de durere; ea mergea foarte bine asa ca stai linistita am vazut si eu cu ochii mei ca a doua e mai usoara si te recuperezi repede. Curaj si nastere usoara!

Membru inregistrat la
    07.10.2009
    Postari in forum
    1.153
    Merci pentru incurajari

Floricica Nou Venita adri's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.03.2005
    Postari in forum
    64
    Si eu eram curioasa sa aflu cum e cu recuperarea la o a doua cezariana. La mine, si prima nastere ( prin cezariana ) a fost relaiv usoara. Am stat doar 3 zile in spital, iar dupa 2 saptamani, am fost ca noua. Acum mai am putin si-mi voi vedea micuta, care, dupa pozitie spune d-na dr. e cam grabita si probabil va veni saptamana viitoare. Va multumesc pentru informatii si va pup!

Membru inregistrat la
    07.10.2009
    Postari in forum
    1.153
    m-am speriat degeaba a fost mult mai usoara ca prima

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari