Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita mamiandreea's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.03.2009
    Postari in forum
    1
    Cred ca este important sa impartasim aceste aspecte legate de nasterea prematura din propria experienta ca viitoarele mamici care se vor confrunta cu asa ceva sa stie de ce si la ce sa se astepte.

Eu am avut preeclampsie. La 31 de saptamani m-am trezit cu membranele rupte, m-au dus de urgenta la spital unde am mai stat asa inca 2 saptmani pana am nascut. Maaaaare atentie la tensiunea din sarcina pt ca este foarte periculoasa.

Floricica Nou Venita ramomic's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.02.2009
    Postari in forum
    2
    Eu am nascut la 34 de saptamani prin cezariana de urgenta tot din cauza preeclampsiei, a edemelor. Intr-adevar trebuie avuta foarte mare grija de tensiune si trebuie foarte bine monitorizata o astfel de sarcina

Floricica Nou Venita tania.r's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.02.2009
    Postari in forum
    3
    Andreea bravo pt ideea subuectului. Imi pare rau ca ai trecut prin asa ceva insa e bine ca acum si tu si bebe sunteti ok si asta e tot ce conteaza in final.
    SI eu tot prematur am nascut, la 36 de saptamani. Eu am avut colul deschis si scurtat de la inceputul sarcinii si aici am si eu partea mea de vina pt ca medicul mi-a spus clar si raspicat sa nu fac efor...dar eu am fost neascultatoare si uite asa ...am ajuns aici

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari