Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime viata's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.08.2009
    Postari in forum
    8.289
    buna doamnelor...eu am nascut prin cezariana,acum 1 ani si 6l,un baietel f sanatos si frumos,de 3.200g.am facut cezariana,nu pt ca am vr eu,ci pt ca el,micutul,nu s-a intors,era cu caputul pe ficatul meu...am avut si sarcina pelviana tot timpul..cand m-am hotarat sa fac bb,am fost la dctr,si mi-a zis ca nu puteam sa raman in perioada aia,sa mai ast,ca am uterul mic si e posb sa nu creasca bn...si tocmai ramasesem insarcinata..nu stiam ce sa fac,imi era frica..dar sarcina a decurs bn,totul normal,nici o probl,chiar daca am avut uterul mic.el nu a putut sa se intoarca,da a crescut bn,normal si cu o creutate buna..dupa cezariana,am avut dureri cam o sap,apoi,gata,n-am mai simtit nmk.dar cand am ajuns acasa,sotul meu se purta ca cu oul cu mn,l;a fel si mama mea,sa nu fac efort..am fost fericita si multumita de cum au decurs lucrurile.la voi cum a fost?

Floricica Nou Venita paulakiss10's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.08.2009
    Postari in forum
    22
    si eu am nascut prin cezariana acuma 4luni.am un baietel frumos si grasut.s-a nascut cu 3800kg si acum are8kg.si eu vroiam sa nasc natural dar nu sa putut.mi sa rupt apa acasa,dar nu am avut contractii.am mers la sp si doct. mia spus sa fac cez ca raman fara lichid si nu face bine la bebe.si cam asta a fost.mai tare ma durut pana mia scos firele,pe urma nu am avut probleme. pupici pt bebelusi

Floricica Cu Vechime carmen dragu's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.03.2008
    Postari in forum
    7.069
    Eu am nascut normal si nu regret. Nasterea a fost usoara mai mult pentru ca nu am avut travaliu lung. In dimineata zilei cand am nascut eu am mers la un control de rutina pentru ca aveam 39 de sapt. Cand m-a consultat medicul mi-a spus ca am dilatatie 4cm si m-a intrebat daca nu am dureri dar eu chiar nu aveam nimic. Imi intepenise putin spatele dar am zis ca e de la sarcina ca e grea burtica. M-a internat imediat si mi-a facut injectie pentru contractii. In trei ore am nascut dar va zic ca durerile nu au tinut decat vreo 2 ore mai rau.
    In rest a fost ok bebe era bine ,eu m-am simit bine dupa nastere. Am avut un disconfort vreo saptamana dar era normal. De alaptat am putut sa-i dau la cateva ore dupa nastere .
    Eu si la a doua sarcina vreau sa nasc tot normal acum depinde cum o sa fie . Am sa ascult sfatul medicului in ceea ce priveste nasterea.

Floricica Avansata madaroxi's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.04.2009
    Postari in forum
    1.392
    norocoasa carmen!!
    eu am nascut prin cezariana!!....,ultimele 4 luni le-am stat la pat asa ca m-am decis dupa 3 zile de contractii sa merg la spital!!am ajuns la spital la 4 dimin,nu pierdusem nimic(apa,dop) si am asteptat pana la 11 sa intru in sala de nasteri........in atatea ore de dureri nu ma dilatasem decat 2 centimetri!
    dar am nascut un baietel de 2,960 inante de termen cu 2 saptamani,sanatos si mai ales voios!!

Floricica Nou Venita dragneapaula's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.08.2009
    Postari in forum
    89
    buna eu am nascut o fetita de 2570si48cm acum o luna jumate pot sa va spun k nu a fost asa de usor k la voi am nascut prin cezarian asi era sa mor de doua ori pe masa prima data pana sa imi scoata p bb mia scazut tensiunea iar dupa ce a scos p bb am facut hemoragia si o ora jumate sa kinuit k mine domnul dr tarig de la sp sf constantin si elena fost stanca din buc nu doresc la nimeni sa treaca prin ce am trecut eu

Membru inregistrat la
    06.08.2009
    Postari in forum
    8.289
    vreau sa va spun ca m-i s-a rupt apa,dar n-am avut nici cea mai mica durere posibila.o contractie ceva..nmk..mi-a facut o injectie de dilatare si in 20 min eram pe masa de operatie.si in max o ora au terminat.am simtit decat piscaturi atat,si apoi mi-am vz baietelul drag care dadea dintr-o manuta..ce fericire...

Membru inregistrat la
    06.08.2009
    Postari in forum
    8.289
    scuze,darcred ca aici mai depinde si de doctorul tau...trebuia sa aiba f mare grija de tn si bb,sincer...unii doctori sunt f inconstienti.din cauza lor se pot intamppla multe.bn ca esti bine acum.te pup

Floricica Cu Vechime iuliagabriela's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2009
    Postari in forum
    9.232
    Am nascut normal....cu intarziere ca puiul meu nu vroia sa iasa inca......Toata ziua contractii,au incercat sa imi provoace nasterea dar fara succes.......seara cand sa ma pun si eu la nani fiica mea a zis ca ii ajunge cat a stat si mi-a rupt apa.........contractiii muulte,dureroase,lungi.........dupa 6 ore jumatate din 2 impinsuri a iesit o mogaldeatza mica,alba si pletoasa.....3490g si 47,4cm...Iulia GAbriela.

Floricica Nou Venita mandy21_ro's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.09.2009
    Postari in forum
    16
    cat costa o anestezie epidurala ?cine stie?

Membru inregistrat la
    06.09.2009
    Postari in forum
    16
    eu trebuie sa nasc in noiembrie, si nu stiu cum sa nasc ,natural sai cezariana.voi ce ma sfatuiti?

Membru inregistrat la
    06.09.2009
    Postari in forum
    16
    ce parere aveti de recoltarea de celule stem?
    a recoltat cineva din cordonul ombilical?acum am inteles ca se poate recolta si din maduva osoasa. ce parere aveti ?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari