Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita atish's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.04.2010
    Postari in forum
    264

Cu cat recompensez medicul ginecolog si pe cel anestezist?

fetelor, ce suma credeti ca e "decenta" pentru nastere naturala, pentru medicul ginecolog, pentru anestezist( anestezie epidurala la cerere) si pentru neonatolog, asistente? Nu avem cine stie ce resurse....adica tragem de noi mult sa facem acest efort, insa trebuie sa dam o aorecare suma. intrebarea este cam cat? sa nu zica apoi ca jignesc sau ceva.....

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    pentru nastere normala cred ca dai mai mult la moasa decat la ginecolog.eu am facut cezariana,si am dat 7mil la ginecolog,5 anestezistul*enorm,dar nu stiam cat merge* ,si moasa1mil.in rest la spalaturi cate 20-30mii,si la neonatolog nu am dat niimik,nici nu am stiut ca exista asa ceva.cred ca eram pe alta planeta cand am nascut io.dar nu au fost probleme cu bebe,chiar daca a fost prematur la 8 luni si nu am dat la neonatolog a fost pana la urma bine.

Floricica Novice Maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.04.2011
    Postari in forum
    414
    eu am dat 400 lei park la doctora cu care am nascut,o floare in ghiveci la moasa si 50lei iar la asistente mai dadeam ba cate 10lei,ba cate5lei.La noi la Valcea platesti tot,nu au nimic in spital,am cumparat seringi,pastile pe care nici macar nu le am folosit,etc.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari