Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita tajikanaku's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.07.2012
    Postari in forum
    1

Contractiile

Sotia mea are contractii de la ora 5 dimineata din 10 in 10 min, acuma la ora 9 s-au mai rarirt odata la jumatate de ora, ea nu vrea sa mearga la spital acuma, ii ok ca stam acasa sau sa mergem la spital sa o interneze....termenul de nastere normal ii din 20 iunie pana in 10 iulie

Moderator Floricica Cu Vechime anna_creteanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.10.2007
    Postari in forum
    9.052
    Pai daca sotia ta vrea sa nasca acasa... sa stea acasa! :))))
    Daca are contractii o data la jumatate de ora, nu e cazul sa intri in panica... dar mie ceva imi spune ca sunteti foarte aproape de nastere.
    Eu cand am nascut-o pe fetita mea, nu aveam contractii, m-am dus sa nasc programata (aveam alte probleme) si nimic nu arata ca as naste asa, de la natura, prea curand. Si totusi, ajunsa la maternintate, aveam deja dilatatie 3. Nu contractii, nu dureri... nimic.

Oricum, contractiile care anunta intr-adevar travaliul sunt mult mai dese (la mai putin de 5 minute), dureaza destul de mult, si cu cat trece timpul, cu atat devin mai dureroase...
    In cazul sotiei tale e posibil sa fi fost o alarma falsa, dar tinand cont ca sunteti fff aproape de termen, e bine sa fiti pregatiti de a merge la spital.
    Si, poate cel mai bine ar fi sa luati legatura cu ginecologul, care sigura va sti sa va indrume.

Floricica Senior sierra's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.12.2008
    Postari in forum
    4.204
    sper ca ati ajuns deja la medic si ca totul e bine! daca nu,trebuie sa mergeti,indiferent daca naste acum sau nu,un control nu strica.eu am ajuns la maternitate cu dilatatie 5 si contractii dese,dar pana la aceea dilatatie nu am avut nici o durere.cand e vorba de nastere,de copilul tau ,mai bine sufli si in iaurt asa ca fuga la medic daca nu ati facut-o pana acum

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari