Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita furnik's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.04.2007
    Postari in forum
    4
    Salut!

sunt insarcinata in luna a 4-a si as vrea si eu ca si Monica Columbeanu sa depozitez celule de cordon ombilical insa nu stiu unde as putea sa fac asta.

va rog sa-mi spuneti si mie ce parere aveti de chestia asta si daca stiti ceva...

va multumesc!

o mamica grijulie

Floricica Nou Venita mara-marci's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.04.2007
    Postari in forum
    4
    Salutare!

Floricica Nou Venita mara-marci's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.04.2007
    Postari in forum
    4
    Salutare!

Sunt Marcela din bucuresti
    Am vazut mesajul tau si imi pare rau ca nu te pot ajuta dar din acest motiv m-am logat si eu pe acest forum tocmai pt a intreba despre aceste celule stem si pana cand se poate semna un contract,cand se recolteaza sangele,cat costa si multe altele...
    As face orice pt copilul meu si cand am auzit de la televizor pt ca si eu tot de acolo am auzit din momentul acela am vrut si eu si nu stiam pe cine sa intreb.Eu sunt insacrinata in luna a-7-a si sper sa aflu ceva mai repede.
    Te pup si sper sa aflam ceva cat mai repede

Floricica Avansata clauditza28's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.12.2006
    Postari in forum
    1.845
    am vazut ca s-a mai discutat undeva dar nicicum nu-mi amintesc unde si cine! tot ce tin minte este ca o costa 1000 de euro pe respectiva mamica si, daca nu ma insel, voia sa faca chestia asta in ungaria! sau voia sa nasca in ungaria! numai tin minte exact!

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    se recolteaza celulele si apoi trebuie depozitate , sau pastrate l afel cum se pastreaza si sangele donat dar cred ca se plateste in fiecare luna o anumita rata pt pastrarea lui in siguranta.
    stiu ca numarul de boli care pot fi tratate cu aceste celule stem sunt in nr de 20
    poti sa intri pe wabpage-ul : ViaCord si daca stii un pic de engleza poti afla mai multe info.Trebuie sa intrebi si pediatru pt ca ma gandesc ca stie unde se poate face aceasta recoltare si unde se face si cryopreservation, procesul de dupa recoltare

Floricica Nou Venita furnik's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.04.2007
    Postari in forum
    4
    am citit multe articole, deja este folosit sangele in peste 80 de boli, doctorul meu mi-a recomandat si mi-a zis ca poate sa faca si prelevarea ca au fost instruiti de o firma din bucuresti insa la vremea aia nu eram eu foarte convinsa ca imi pot perimte.Acum imi dau seama ca nu e foarte mult si ca merita. Vroiam sa stiu daca si-a facut cineva si daca imi poate recomanda vreo firma specializata in care sa am incredere. O sa ma interesez si la doctor de firma cu care lucreaza dar mi-ar fi placut sa pot alege.

Va multumesc mult!
    sa aveti copii frumosi si sanatosi!!

Floricica Novice teodorabia's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.11.2006
    Postari in forum
    594
    In germania aceasta procedura costa peste 2500 €.

Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    si la noi e scump si cel mai mult costa pastrarea lor ca nu le poti tine acasa in frigider

Floricica Nou Venita ribona's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.03.2006
    Postari in forum
    24
    DA, CRED CA ESTE TARE SCUMP.DAR, DACA-TI PERMITI, EU CRED CA MERITA INVESTITIA.

Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    sigur ca merita, cele 40 de boli tratabile sunt boli urate

Floricica Nou Venita carmen iordache's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.11.2006
    Postari in forum
    264
    Monica Columbeanu a nascut la Elias in Bucuresti.Am auzit ca ar fi singura clinica care face lucrul acesta.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari