Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita aliscami79's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.12.2008
    Postari in forum
    13
    Eu sunt in Italia si oricat de convinsa as fi de conditiile bune de aici, imi este totusi teama...As vrea sa-mi impartasesc temerile cu cele care poate trec prin experienta aceasta.

Floricica Avansata doloro's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.11.2007
    Postari in forum
    2.392
    Buna , eu am nascut in Londra si pot spune ca am avut o experienta pozitiva, imi dau seama ca nu as fi vrut sa nasc in tara.

Floricica Nou Venita cristinakeskin's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.11.2007
    Postari in forum
    68
    buna eu am nascut in anglia, kingston-upon-hull si vreau sa spun ca s-au comportat cum nu se poate mai bine. sora mea a nascut in italia si a fost la fel, deci sa nu-ti fie frica. sper sa ai noroc.

Floricica Nou Venita aly81's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.01.2009
    Postari in forum
    6
    buna si eu urmeza nasc in spania si imi si me putina teama

new sunshine
    Guest
    Nici eu nu am nascut in tara si nu imi pare rau.Am avut experiente cat se paote de bune si de calitate.

Floricica Cu Vechime flora73's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2008
    Postari in forum
    7.652
    Eu am nascut in Italia, mai bine nici ca se putea la cum am auzit ca sunt tratate femeile in Romania daca nu au bani sa plateasca nasterea.

Am nascut intr-un spital dintr-un fund de sat, dar cu niste oameni extraordinari, si am avut parte de toata atentia lor si sotul meu a fost cu mine in sala de nasteri.

Floricica Debutanta gabriela-ionela's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.01.2008
    Postari in forum
    878
    Cel mai absurd in tara la noi mi se pare chestia ca nu poti sa stai cu copilul cat vrei....
    Eu am nascut aici si pot sa spun ca nu s-ar fi putut sa fie mai bine!
    La 4 luni jumate dupa mine a nascut si soramea in tara in Iasi, prin cezariana, a trebuit sa se ridice singura din pat sa alapteze pe aia mica ca altfel ar fi pierdut poate si laptele...
    Eu nu m-am ridicat din pat 3 zile,(tot cu cezariana am nascut) asistentele mi-o aduceau pe aia mica sa o alaptez la pat si moasele veneau la mine ca sa ma invete cum sa alaptez si sa imi raspunda si la eventualele intrebari ale mele...

Floricica Avansata camelia_op's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.12.2006
    Postari in forum
    2.333
    Eu am nascut in SUA si am avut niste conditii nemaipomenite, cum nici nu mi-am inchipuit. Eu eram speriata rau de conditiile din Romania, dar aici am ramas cu o amintire placuta despre nastere.
    Nastere usoara si sa ai parte de cele mai bune conditii!

Floricica Nou Venita corry0309's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.11.2008
    Postari in forum
    2
    Am ramas insarcinata de 2 ori in Anglia si am pierdut sarcinile, cand m-am dus a3a oara la doctorul de familie sa ii spun ca sunt din nou insarcinata, nu mi-a facut nimic deosebit stiind clar ca eu mai pierdusem 2 sarcini.La o saptamana am cazut la pat cu greturi de nu am putut sa mananc si sa beau nimic 2 saptamani, m-am dus la doctor si mi-au zis ca este normal.Din pacate ajunsesem sa vomit sange si am venit in tara. Am un doctor nemaipomenit (DR. Tarig Wasabi- Spital Stanca) si datorita lui mai am 2 saptamani si nasc.
    Concluzia este ca in Anglia sistemul sanitar lasa mult, poate prea mult de dorit, si nu o spun numai eu ci si alte 2 prietene de ale mele care au nascut deja si nu si-au revenit prea repede nici fizic si nici psihic.
    Ca in Romania nu cred ca mai este undeva, mai ales daca ai posibilitatea sa le rasplatesti ajutorul.

Floricica Senior sierra's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.12.2008
    Postari in forum
    4.204
    buna ziua! suunt o viitoare mamica,insarcinata in 23 saptamani, cu o gramada de intrebari si normal si cu teama de momentul nasterii ( fiind prima sarcina,prima nastere) as vrea sa intreb,desi nu stiu sigur daca aici trebuie postat sau in alta parte,daca stie cineva ceva de maternitatea din szeget,conditii, tarife,medici si asa mai departe,deoarece as dori sa nasc in ungaria. dupa cate grozavii am auvit intamplandu-se in maternitatile dein romania,mi se pare alegerea cea mai buna o nastere in afara tarii. as dori ,daca cineva poate sa imi ofere informatii. multumesc

Floricica Cu Vechime flora73's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2008
    Postari in forum
    7.652
    Intreaba la mamicile din Arad, ca-s mai la granita si poate reuseste vreuna sa te ajute.

Mamici cu bebei din Arad

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari