Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime dadiana's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2008
    Postari in forum
    8.441
    buna, ma macina gandul cu pretul unei operatii de cezariana, daca ii dau prea putin? voi imi puteti spune care sunt preturile acum? eu am auzit ca dr meu a primit 300 euro pt cezariana acum 2 ani, insa nu il pot intreba direct care mai sunt tarifele, asa ca va intreb pe voi poate aveti informatii recente. va multumesc mult si imi cer scuze daca ma repet1

Floricica Avansata ramona mag's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2006
    Postari in forum
    1.484
    cred ca 300 sunt ok
    plus ce mai dai la anestezist si la asistente
    din pacate la noi fara stimulent nu se uita la tine

Membru inregistrat la
    03.04.2008
    Postari in forum
    8.441
    stiu
    oricum nu ii dau inainte ca am inteles ca nu prea iau inainte, dar si sa fie nemultumit. am zis sa-l intreb cat sa dau la anestezist, ca asa l-am intrebat si pe dr cu care l-am nascut pe David si mi-a spus, insa pt el nu am intrebat. mersi mult oricum. acum nasc la elias si sigur e scump

Membru inregistrat la
    03.04.2008
    Postari in forum
    8.441
    in bucuresti unde as putea sa gasesc un carucior dragut si ieftin? am cautat pe net, dar eu vreau sa pipai, sa vad cum merge

sof
    sof este offline.
    Floricica Novice sof's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.11.2007
    Postari in forum
    443
    Draga mea, depinde unde nasti. Tarifele difera de la spital la spital. Dar asa cum ai spus tu, cam ala ar fi tariful, plus al doilea medic (caci nu se opereaza decat cu 2 medici), plus anestezist, plus neonatolog, plus asistente ( ca lucreaza in ture), plus gaurile in urechi pentru cercelusi ( 40 - 60 RON). Cam astea ar fi. Carut mai ieftin gasesti in Complexul Europa. Sfatul meu este sa iti alegi un carut care sa iti incapa in lift, daca trebuie sa folosesti liftul... Sa nu faci ca mine ( eu am luat un tanc si il tin la sora mea la curte; acum am luat unul usor de vara din Europa- Geoby .am dat 3.5 mil lei si sunt multumita de el)

Membru inregistrat la
    03.04.2008
    Postari in forum
    8.441
    multumesc mult, am sa merg in europa intr-o duminica sa vad ce gasesc, de acolo i-am luat si lui david. pe david l-am nascut prin cezariana si nu am dar la 2 medici, decat dr-lui cu care ma vizitam, anestezistului si cam atat

Membru inregistrat la
    03.04.2008
    Postari in forum
    8.441
    nasc la elias

sof
    sof este offline.
    Membru inregistrat la
    14.11.2007
    Postari in forum
    443
    Eu am nascut la Caritas in regim privat si nici eu nu am dat celui de`al 2-lea medic, insa am dat la neonatolog mai mult ca a avut grija de fetita mea super bine (fototerapie pentru icter, mi` dat si sfaturi privind vaccinarea, hranirea, alaptarea..etc). Oricum iti urez nastere usoara si o bebita sanatoasa, frumoasa si cuminte! ca Nati a mea!

sof
    sof este offline.
    Membru inregistrat la
    14.11.2007
    Postari in forum
    443
    AA.da.. Eu am mai dat in plus si 3 mil pe salon. Pana una alta nasterea m`a dus cam la 20 mil.

Membru inregistrat la
    03.04.2008
    Postari in forum
    8.441
    dar medicului cat i-ai dat? ai nascut prin cezariana?
    ai obs ca avem acelasi nume la bebici? sa-ti traiasca frumusetea

Floricica Debutanta calauzitor's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.02.2008
    Postari in forum
    1.047
    Incearca la Carrefour.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari