Ultimele discutii din forum
    Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    vroiam sa va intreb..mamicile care ati nascut prin cezariana..ce tip de anestezie vi s-a facut?

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    mie mi s-a facut anestezie totala..motivul..tensiune mare..
    am ramas cu ceva dureri de cap..dar au trecut in timp

Floricica Novice coradyna's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.04.2008
    Postari in forum
    581
    Rahianestezie. A fost perfect ok, foarte rapid si fara complicatii, doar ceva frisoane care au trecut destul de repede. Nu m-a durut nici capul nici spatele, nimic..Plus ca mi-am vazut fetita imediat si am sarutat-o..chiar daca a fost scurt momentul acela a contat foarte mult. Iar dr a vorbit continuu cu mine, cred ca voia sa ma linisteasca ..a fost ceza de urgenta din cauza suferintei fetale si nu stiam ce poate avea bebe.
    Am si eu o nelamurire..se poate face cezariana cu peridurala? Ca eu am avut peridurala pt nastere naturala iar cand au constatat suferinta fetala m-au dus rapid in sala de operatii, au scos peridurala si mi-au facut rahi.

Floricica Cu Vechime belladonna's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2008
    Postari in forum
    6.413
    si eu am nascut prin cezariana si mi s-a facut anestezie locala...a fost ok...dimineata la 9.30 am fost operata iar la ora 16 m-am dat jos din pat....am avut dureri groaznice prima juatate de ora de cand s-a trecut efectul anesteziei si apoi mi sau dat calmante si totul a trecut .... acum am un flacauuuuuuuu

Floricica Nou Venita ramodami's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.04.2008
    Postari in forum
    39
    mie mi-au facut rahianestezie si a fost cumplit dupa operatie, m-am dezamortit inainte sa termine sutura si a fost destul de dureros, asta e ,bine ca a trecut

Floricica Cu Vechime fluturas's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.06.2007
    Postari in forum
    5.785
    Eu am facut anestezie totala,asa mi-a recomandat doctorul si oricum asta imi doream si eu....dupa anestezie n-am avut nici o durere de cap,ameteala....dar nu vreau sa ma mai gandesc ce dureri am suportat in privinta operatiei dupa ce efectele anesteziei au trecut...si asta destul de mult timp...

Floricica Novice coradyna's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.04.2008
    Postari in forum
    581
    Vaaii, cum se poate? A durat mult operatia?
    Incep sa cred ca am fost norocoasa, mie chiar mi s-a parut f usor.

Floricica Senior irina27's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.06.2007
    Postari in forum
    4.494
    eu am avut anestezie totala, nu cred ca rezistam la rahianestezie, tot ce imi doream e sa dorm, asa ca am dormit, dupa nu am avut dureri ff mari, doar cand am inceput sa merg, sa ma cobor din pat, dar nu am avut nevoie de calmante, ma intrebau asistentele si se mirau ca nu vreau, mai ales ca am avut si niste complicatii la operatie, tensiune scazuta si hemoragie.

Floricica Avansata mstefania's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2007
    Postari in forum
    2.122
    eu am avut rahianestezie, nu am ramas cu nici o urmare, fara dureri de cap sau dureri la schimbarea vremii cum se spune, dar dupa ce a trecut efectul anesteziei, am avut nevoie de calmante mai ales in noaptea de dupa cezariana, a fost crunta, am fost intrebata daca vreau sa-mi vad fetita sau vreau sa ma adoarma de tot desi aveam aproape 40 de ore de nesomn si nemancata, am optat pt a o vedea pe fetita- rahianestezie, nu am avut complicatii si m-am refacut repede si f bine

cocolino12
    Guest
    eu am avut anestezie generala deoarece a fost eczariana de urgenta..verticala...a fost ok..nu am simtit nimic...dar dezavantaj a fost ca nu mi-am vazut puiul decat dupa 3 zile..

Floricica Nou Venita ramodami's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.04.2008
    Postari in forum
    39
    nu a durat foarte mult operatia in mod normal ar treui sa dureze anestezia 2-3 ore dar la mine n-a tinut decat vreo ora ghinionul meu

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari