Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita vermy's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.09.2005
    Postari in forum
    1
    dupa cate stiu eu , aceste injectii (cu heparina) se fac doar in cazul in care ai probleme cu coagularea sangelui.....altfel, nu.

Floricica Nou Venita liliana's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.12.2005
    Postari in forum
    2
    Buna ziua vermy, se fac asemenea injectii in burta pentru a prevenii coagularea sangelui, eu am primt aceste injectii dupa operatia cezariana cred ca timp de 4 zile.Asadar se fac asemenea injectii.Am nascut in 2003.

Floricica Nou Venita macoveimonica's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.03.2006
    Postari in forum
    99
    Inainte de cezariana nu mi s-a facut heparina, dar dupa operatie, toate cele care fusesem operate am primit, cat am stat in spital, dimineata si seara cate o injectie cu heparina, dar ni le faceau in brat.

Floricica Nou Venita ginutza_1988's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.10.2006
    Postari in forum
    2
    am si eu o intrebare cum este mai bine sa nasc prin cezariana sau normal am 18 si nu stiu imi este tare frik

Floricica Nou Venita ginutza_1988's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.10.2006
    Postari in forum
    2
    am si eu o intrebare cum este mai bine sa nasc prin cezariana sau normal am 18 si nu stiu imi este tare frik

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    si eu am nascut prin cezariana..dar la indicatia doctorului..si sincer nu regret nimic..este greu primele zile( ai voie sa te ridici decat a doua zi dupa operatie..) dar apoi..nu ai treaba! cel putin in cazul meu!
    asa ca nu te speria! vorbeste cu doctorul..si vezi ce-ti propune..iar daca faci cezariana sa stii ca este importanat si doctorul..asa ca bafta! si nastere usoara!

Floricica Nou Venita macoveimonica's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.03.2006
    Postari in forum
    99
    Si eu am nascut tot prin cezariana. Sincera sa fiu initial doream sa nasc normal dar acuma parca ma bucur ca nu m-am chinuit, imi amintesc de nastere ca de ceva f frumos, recuperare un pic mai grea decat dupa o nastere normala, dar merge.
    Acuma sa stii ca depinde si de circumstante (poate ajungi la spital cu o dilatatie deja suficienta pt nastere normala, depinde de pozitionarea copilului, de dimensiunile sale...) si binenteles ca ultimul cuvant il are medicul asa ca acesta conteaza cel mai mult. Important eu zic ca este spitalul unde nasti si medicul pe care ti-l alegi (de acord cu Afrodita).

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    eu am nascut la Maternitatea Bucur..cu seful sectiei de acolo(Prof. Crisan..un doctor de nota 10..)...am sta in rezerva dansului..super conditii ce sa zic..
    Multumesc lui d-zeu ca a e un doctor de nota 10 si ca totul a decurs bine !

Floricica Avansata liliasi's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.06.2006
    Postari in forum
    1.471
    Si eu nascut prin cezariana si nu regret nici o clipa! M-am ridicat singura din pat si nu mi s-a parut o durere de nesuportat!

Floricica Novice anda.danila's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.05.2006
    Postari in forum
    460
    Eu am nascut seara, la ora 21:10, prin cezariana. A doua zi pe la 11, imediat dupa ce mi-a scos sonda si tubul de drena, m-am ridicat SINGURA, am fost la toaleta, si apoi am coborat de la etajul 2 la parter si inapoi, pt. ca venisera niste prieteni in vizita si nu i-au lasat sa urce la reanimare. Dupa operatie am facut mii de ture pe culoarele maternitatii, am fost intr-o miscare continua iar recuperarea a fost extrem de rapida. M-am externat a 4-a zi, am venit acasa si m-am apucat de curatenie, mancare, spalat, adica am facut absolut tot ce facem inainte de operatie. Nu am avut absolut nici o problema.

Floricica Debutanta lizuc's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.08.2006
    Postari in forum
    811
    Cred ca fiecarei femei ii este frica intr-o masura mai mica sau mai mare de nastere, indiferent de metoda aleasa sau care se impune.Si mie mi-a fost frica - am nascut prin cezariana-nu a fost optiunea mea, ci asa s-a impus( bazin mic, fat macrosom)si , din fericire, totul a fost ok atat pentru mine, cat si pentru bebe; am fost operata seara la 21-22 si a doua zi dimineata la 10-11 mergeam prin rezerva pe picioarele mele, iar dupa amiaza , am fost la alaptat.
    Indiferent de metoda aleasa, important este sa gandesti pozitiv si sa ai mare incredere in medicul pe care ti-l alegi.
    Iti doresc o nastere usoara si un bebe sanatos, frumos si mancacios.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari