Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita alex88tur's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2009
    Postari in forum
    1

Cezariana

Topicul este raspuns la articolul Nasterea prin cezariana

eu traiesc in canada, si aici cezariana este facuta numai in cazul in care nu poti sa nasti natural,dar sunt si cazuri (rare) in care se face cezariana la cerere. ceea ce ma surprinde e ca aici operatia de cezariana e de dimensiunea unei apendicite, nu de 30 de cm ... as vrea sa nasc tot in romania ppt ca vreau sa nasc prin cezariana...dar sunt multe semne de intrebare?????

Floricica Nou Venita corina ionela's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.05.2008
    Postari in forum
    27
    buna! eu zic sa nu te risti nascand in tara, daca ai norocul sa poti naste in Canada...MAI ALES DUPA CATE SE INTAMPLA CU MEDICINA DIN ROMANIA,,, NU VEZI CA ISI BAT JOC DE NOI, PACIENTII?? SI EU AM NASCUT AMANDOI BAIETII CU CEZARIANA, DAR LA A 2 A (acum 9 luni)A FOST F COMPLICAT. MI-A SCAZUT TENSIUNEA SI AM FACUT O LIPOTIMIE PE MASA DE OPERATIE, DATORITA FRICII. DR. NU A VRUT ANSTEZIE GENERALA SI EU ASTA AM VRUT DE LA INCEPUT, SI ,,,A FOST GREU SI F RISCANT, DEOARECE AM PIERDUT F MULT SANGE, IAR BEBE A INGHITIT SANGE PLACENTAR! MULTUMESC LUI DZEU CA A TRECUT SI SUNTEM OK. ASA CA, EU ZIC SA MAI ANALIZEZI ACEASTA PROBLEMA. NASTERE USOARA!

Floricica Avansata madaroxi's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.04.2009
    Postari in forum
    1.392
    buna!eu am nascut prin cezariana ca am avut complicatii din luna a 4 a de sarcna si m-am chinuit inca 4 luni jmate ....si mi-am dorit cezariana....am nascut in craiova ,cu un medic considerat fff bun.....mi-a facut o operatie de 25 de cm si taiata aiurea,ca nu a reusit sa taie drept si apoi a incercat sa indrepte si astfel am iesit ciopartita...operatia a durat 0 ora ....dar recuperarea destul de mult,mai ales ca a ramas cheloida cu toate ca am folosit un unguent extrem de scump si cica de bun. Cu 6 ani in urma m-am operat de apendicita in bucuresti ,iar operatia nu se mai vede decat parca as fii zgariata.......asa ca depinde pe mana cui cazi aici in tara.....iti doresc nastere usoara si mai ales fara complicatii sa fii sanatoasa si tu si bebelul si sa ne arati poze [mitraliera]

Lilypie 2nd Birthday Ticker

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari