Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita Teddy's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.05.2011
    Postari in forum
    2

Cat ne costa o nastere prin cezariana la Sp. Sf. Pantelimon, in Bucuresti??

In curand mi se apropie si mie sorocul si sunt nerabdatoare sa aflu cat va trebui sa am in vedere pentru o nastere prin cezariana, la Sp. Sf. Pantelimon, in Bucuresti.
    Pe langa doctorul ginecolog care te-a urmarit, ce alte personaje mai sunt ?? Medic rezident?? neonatologul, anestezistul, etc. Si cat ar trebui pregatit si pentru ei??

Aveti idee si daca vacinurile sunt puse la dispozite de catre spital sau trebuie sa vii cu ele de acasa?? Ce altceva tre sa iti mai aduci de acasa??
    Sunt plina de intrebari, sper sa capat si niste raspunsuri.

Floricica Senior carla24's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2009
    Postari in forum
    3.005
    Eu am nascut la spitalul Bucur anul trecut tot prin cezariana , am dat 800 lei la doctorita mea, 150 lei la anstezist si parca 100 lei la doctorul neonatolog.Cand am nascut eu nu era BCG-ul dar nici nu se gasea in alta parte, l-am facut cand avea fetita 2 luni, mai e unul de hepatita parca care ar trebui sa il aiba cel mai bine intrebi doctorul cu care o sa nasti.

Floricica Nou Venita bububebe's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.04.2011
    Postari in forum
    5
    Nu stiu preturile de la Sf Pantelimon,dar stiu din sursa sigura(o asistenta de acolo) ca pana nu dai spaga nu se uita nimeni la tine,nici o perfuzie nu ti se pune.Am fost chiar martora la astfel de situatie in noaptea in care a nascut verisoara mea acolo..in salon cu ea era o fata aflata in travaliu de 10 ore,era singura la spital si nu o baga nimeni in seama,asistentele si medicul o verificau regulat pe verisoara mea,la cealalta nu se uita nimeni

Floricica Novice mica82ro's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.07.2008
    Postari in forum
    410
    Sf Pantelimon e la doi pasi de Spitalul Judetean Ilfov. Am dat pt cezariana 1000 ron, la anestezist 200 ron( atat mi-a cerut), neonatolog 100 ron, asistentelor care au asistat la operatie cate 50 ron la fiecare.Mi-a mai cerut medicul 300 ron pentru un alt medic care si-a dat acordul pt cezariana. Asta a fost sala de operatii, ca pe urma in timpul celor 3 zile de spitalizare s-au mai adaugat bani cheltuiti. Stiu ca am iesit cu 2000 ron cheltuiti. La mine a fost aiurea ca mi-a zis medicul cu 2 saptamani inainte sa nasc cat "trebuie sa dau" fiecarui cadru medical care urma sa asiste la operatie. Din cate am inteles nici Sf Pantelimon nu e departe. Am o cunosatinta care a nascut cu Carmen Ropotin(cred ca asa o cheama) si la nasterea naturala i-a dat 600 ron, i-a scos din buzunar, i-a numarat si i-a zis sa ii mai dea 400 ron. Intereseaza-te si tu inainte la mamicile care mai merg la medicul cu care o sa nasti.

Floricica Nou Venita Teddy's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.05.2011
    Postari in forum
    2
    Multumesc frumos pentru raspunsuri. O idee cat de cat mi-am facut. Acum ramane de asteptat si vazut concret ce se va petrece.
    O zi frumoasa tuturor!!!

Moderator Floricica Cu Vechime larisa2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.06.2008
    Postari in forum
    8.710
    Citat Postat de mica82ro Vezi mesajul
    Sf Pantelimon e la doi pasi de Spitalul Judetean Ilfov. Am dat pt cezariana 1000 ron, la anestezist 200 ron( atat mi-a cerut), neonatolog 100 ron, asistentelor care au asistat la operatie cate 50 ron la fiecare.Mi-a mai cerut medicul 300 ron pentru un alt medic care si-a dat acordul pt cezariana. Asta a fost sala de operatii, ca pe urma in timpul celor 3 zile de spitalizare s-au mai adaugat bani cheltuiti. Stiu ca am iesit cu 2000 ron cheltuiti. La mine a fost aiurea ca mi-a zis medicul cu 2 saptamani inainte sa nasc cat "trebuie sa dau" fiecarui cadru medical care urma sa asiste la operatie. Din cate am inteles nici Sf Pantelimon nu e departe. Am o cunosatinta care a nascut cu Carmen Ropotin(cred ca asa o cheama) si la nasterea naturala i-a dat 600 ron, i-a scos din buzunar, i-a numarat si i-a zis sa ii mai dea 400 ron. Intereseaza-te si tu inainte la mamicile care mai merg la medicul cu care o sa nasti.
    Robotin o cheama....ai reusit sa-mi faci seara...interesanta sa zicem

Floricica Novice georgiana20's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    567
    HHmmm vad ca la noi preturiile se apropie si de preturile din strainatate. eu am platit la cezariana in grecia la doctor 1000euro.anestezistul nu stiu daca a fost platit de doctor..noua nu ni sa cerut nimic..oricum din kte am obs inainte de operatie parca nu se aveau pe bune doctorul cu anestezistul :) . si la moasele ce i au arat fetita sotului cate 50euro,a si sa nu uit 20euro celui care ma dus cu targa sau cum se numeste in salon. Eu am intrebat pe doctor ce banii imi trebuie sincer inainte sa nasc cu 2 sapt. si initial imi spuse-se 1500.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari