Ultimele discutii din forum
    Administrator Floricica Debutanta kiddo's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.08.2008
    Postari in forum
    1.182

Cat ne costa nasterea la stat?

Topicul este raspuns la articolul Cat ne costa nasterea

V-ati gandit vreodata cat ati platit per total la nastere?

Floricica Nou Venita dragneapaula's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.08.2009
    Postari in forum
    89
    nu mam gndit ci stiu sigur amdat2000ron sa nasc si3000pe perioada sarcini

Floricica Nou Venita cristina_lus's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.02.2009
    Postari in forum
    1
    buna ziua!! nu mi se pare normal "reclama" care o faceti pt spitalele de sta... ori cum medicii isi fac datoria.. si sa avem pardon tot din cauza pacientilor... nu credeti..Eu am nascut intr un spital de stat si chiar nu am vazut nici o diferenta de tratament.. din contra.. in timpul"cazarii " a fost un caz mai special care nu avea nici dupa ce bea apa si a fost foarte bine tratata!! a inceput sa fie un moft..nasterea in clinica particulara!si hai sa o spunem si altfel: cate mamici isi spala si calca hainutele noi pt bebe pe care o sa le imbrace in maternitate??? nu credeti ca deja se poate imbolnavii bebele din acele haine noi?!. macar intr un spital de stat sunt spalate calcate sterilizate.(acuma nu stiu daca in toate spitalele!!!!)asta este parerea mea!! Cristinaa- Vatra Dornei!!

Floricica Nou Venita mikhaela's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.03.2008
    Postari in forum
    1
    sunt din focsani si am nascut in 2007 un baietel de 3700g.am nascut pe cale naturala,nu mi-au facut nici un felde injectie(nici de calmare,nici de dilatare).pe mine chiar m-au speriat preturile practicate de diverse spitale(medici),aveti cuvantul meu de onoare nu le-am dat nici un leut si am fost tratata si bine

Floricica Avansata rosedrop's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.08.2009
    Postari in forum
    2.052
    Cristina, nu mi se pare o reclama, in mare parte este un adevar, tu poate ai avut norocul sa dai peste oameni carora le pasa, dar nu toate avem acelasi noroc, si acest articol este in folosul nostru, pentru a fi mai bine informate.Mie mi se pare un articol bun, vine in ajutorul nostru.O zi buna!

Floricica Avansata aureliastav's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.08.2008
    Postari in forum
    2.075
    hmm..pe mine m-a costat nasterea la maternitatea polizu...1500 ron..atat..cu tot ce am dat la toti...
    dar va garantez k tot noi gresim si sigur nu facem nimik decat sa inrautatim situatia, si sa ii incurajam pt a ne obliga sa dam cat mai multi bani sa ne 'ajute ' sa nastem....
    doctorul meu m-a ajutat foarte mult...si pot sa spun k nici nu i-am dat bani multi pe perioada sarcinii...pt cez i-am dat 500 ron..si a fost super multumit....nici nu ma asteptam..si plus de asta m-a bagat si in rezerva cu inca 2 fete...dupa ce am iesit de la terapie....deci a fost super....super doctorul....nota 20 pt el!!

Floricica Nou Venita ana.marian's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.05.2009
    Postari in forum
    10
    eu am platit anul trecut in septembrie numai 60 de lei ATAT!!!!!adica numai la asistente ca alea sunt cu gura mare si nici nu te baga in seama daca nu le bagi in buzunar ceva.....iar medicul nu a vrut nimic adica dr Stanciu Sorin cel mai de treaba doctor fara pretentii si mai ales era lanaga noi de fiecare data cand aveam nevoie .SANATATE PT EL.deci va recomand un doctor bun.la Sf Pantelimon

Floricica Avansata aureliastav's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.08.2008
    Postari in forum
    2.075
    ahhh..si am uitat sa mentionez...am uitat sa dau la neonantolog bani si la asistentele care au preluat-o pe micuta mea....dar a fost aiurea ca am uitat..si cand a venit o asistenta sa imi puna branula pt perfuziile de dinaintea operatiei...mi-a facut la mana dreapta un gauroi si cu o dusmanie mi-a bagat acul in vena..de mi-a cusr siroaie...nu altceva...si iar nu mi-am dat seama k tre sa ii dau bani...desi la mana stanga aveam lata branula...si am stat cu 2 branule la maine timp de 1 saptamana..... si in timpul operatiei tot asist aceea m-a dat cu iod pe spate si avea o modalitate...de ziceai k da cu trafaletu...poi dupa operatie a mai venit pe la mine, nu imi aduc aminte de ce dar i-am dat bani si s-a schimbat imediat in comportament!!!si venea de 3 4 ori la mine intr-o ora.....deci ce sa mai zic..............inteleegeti ce vreti

Floricica Nou Venita ana.marian's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.05.2009
    Postari in forum
    10
    doar ca nu-s toate ce ati scris de spital acolo adica in salon este frig iar in sala de nastere mai sta si prima sau ultima care trebuie sa nasca.la asatea nu va recomand dar poate este la fel si in alte spitale

Floricica Nou Venita voiculet's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.10.2009
    Postari in forum
    1
    Buna ziua referitor la nastere nu este vorba de RECLAMA ci asa procedeaza majoritatea dc te jupoaie de bani.Ai nu ai trebuie sa le dai acolo cit de cit altfel nu se uita la tine stai si suferi,dvs ati avut norocu sa vedeti un caz fericit dar ascultati si intimplarile altora.Mai sunt si dc cu suflet care nu vor bani dar sunt RARIII,toti sau invatat sa le dai asteapta sau iti zic de la obraz in ziua de azi ca sa nasti trebuie sa fii ceva pregatit financiar o zi buna va doresc

Floricica Novice oana20's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.06.2008
    Postari in forum
    354
    cum adica onorariul doctorilor? ce inseamna asta? voi v-ati gandit bine inainte de ascrie unn asemenea articol? in felul asta incurajati coruptia care deja e in floare, in loc sa se faca campanii anti mita se publica pe site-uri asemenea abberatii? ce sunt banii astia de cre vb voi aici? cumva primesti chitanta pentru ei, sau cum?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari