Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata loreley's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.06.2008
    Postari in forum
    1.317
    mamici va invit sa dam o mana de ajutor viitoarelor mamici,sa le venim in ajutor cu niste sfaturi:cat costa nasterea la un spital de stat,cat "alocam" medicilor,asistentelor,moaselor?dar la unul particular?

Floricica Nou Venita madalina83's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.05.2008
    Postari in forum
    3
    un subiect f bun,.......eu vreu sa va mai intreb pe cele care ati nascut asistate de 2-3 medici si pt ei trei sa punem in plic?

Membru inregistrat la
    07.06.2008
    Postari in forum
    1.317
    buna,Madalina si bine ai venit!eu am fost asistata de 4medici dar nu l-am platit decat pe-al meu,dar asta sigur nu s-a intamplat in romania,eu am nascut afara(grecia).din pacate sistemul nostru este total diferit de cel de afara si cred ca platesti,nu stiu de acea asteptam pareri

Membru inregistrat la
    07.06.2008
    Postari in forum
    1.317
    de ex.:la noi la paticular platesti numai doctorul 3500euro plus spital si ce se mai plateste

Floricica Senior arrriadna's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.01.2008
    Postari in forum
    2.821
    Sal.
    Sunt din buc si-am nascut la Sf Pantelimon. Cu totul (tot-tot)nasterea ne-a dus la 13 mil. Si chiar au meritat, ca am avut probleme in travaliu iar fi-mea a fost super-bine ingrijita si eu la fel.
    Singura faza de cacao a fost ca barbate-meu trebuia sa se certe cu bodyguar-zii de fiecare data cand ma vizita. I-am zis eu sa nu dea "buna ziua" cu banu'.. pt ca erau niste tzaranni jepcari toti. Si chiar nu meritau...

Membru inregistrat la
    12.01.2008
    Postari in forum
    2.821
    Eu am platit persoanele care m-au asistat direct la travaliu si nastere. Adica, da, eu in locul tau as pune si pt ei...
    Dar "pe" mine m-au asistat vreo 5 asistente (care au stat macar in schimb cate 2 pe langa mine in travaliu si toate gramada cand am nascut) plus dr. Si am avut nevoie si de neonatologie "brici" ca sa imi aspire bine copilul, sa nu ne trezim ca raceste dupa 2 zile...

Membru inregistrat la
    12.01.2008
    Postari in forum
    2.821
    Mada, io zic sa ii "ungi", dar nu excesiv, ca una peste alta, nu naste nimeni in locul tau!

rfm
    rfm este offline.
    Floricica Nou Venita rfm's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.07.2008
    Postari in forum
    56
    eu sunt din rm sarat eun orasel mic dar daca nu dai bani nu rezolvi nimic eu am nascut normal dar am platit ca la o cezariana ca sa fiu ungrijita bine .trebuie sa platesti pana si infirmierele

Membru inregistrat la
    07.06.2008
    Postari in forum
    1.317
    bine ai venit,Rfm!asa e din pacate in RO.daca nu dai banul nu rezolvi nimic."banul vorbeste"

Floricica Nou Venita ary1a's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.08.2008
    Postari in forum
    2
    Buna fetelor! Cand citesc aceste mesaje, ma bucur ca nu sunt in Romania, Eu sunt in saptamana 33, deci in curand :) Eu locuiesc in Cehia, aici nu se plateste absolut nimic. Eu voi plati doar o "dula" pe care am angajat-o ca sa imi fie suport in timpul nasterii, asta pentru ca am vrut eu. Totusi cred ca daca tot e sa dai bani, in Romania, eu as alege un spital particular. Cum vorbesc asistentele in spitalele de la noi, ma ingrozeste.
    O zi buna tuturor.

Floricica Cu Vechime dadiana's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.04.2008
    Postari in forum
    8.441
    eu am nascut la stat, nu am dat bani decat doctorului care mi-a urmatit sarcina desi stiu ca m-a mai asistat un medic si inca 2 rezidenti, dar nu "mi-au fost prezentati", asa ca i-am dat doctorului "darul" si el poate a dat mai departe, am platit si anstezista si cam atat, am mai dat as ala cate o asistenta la reanimare, dar pt ca am vrut eu nu pt ca trebuia, erau ffffff dragutze, am nascut prin cezariana

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari