Ultimele discutii din forum
    Floricica Senior dorissa's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.04.2007
    Postari in forum
    4.038
    Cand eram gravidutza, linea nigra era un motiv in plus de mandrie. De cand am nascut, abia astept sa scap de ea, sa am burtica uniform colorata :)

Am observat ca incepe sa dispara de la sani catre buric...insa totul se intampla f incet...Mamicile care au nascut mai demult peste cat timp au scapat de liniuta de pe burtica?

Floricica Avansata ramona mag's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2006
    Postari in forum
    1.484
    eu nu am avut la nici una din sarcini
    pupici si sper sa scapi

Membru inregistrat la
    06.04.2007
    Postari in forum
    4.038
    Si eu credeam ca nu o sa am, mai ales ca si mama mi-a zis ca nici ea nu a avut cand a fost insarcinata, insa mi-a aparut prin luna a 5a si s-a accentuat puternic pana la finalul sarcinii.

Floricica Senior ghizza's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.01.2007
    Postari in forum
    4.620
    eu inca o mai m, de la buric in jos...dispare ea...

Floricica Avansata alinutzab's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.04.2007
    Postari in forum
    2.042
    nici eu nu am scapat de ea.ce-i drept,a inceput sa se stearga,dar foarte,foarte incet.asteptam,ce sa facem..

cristina elena
    Guest
    Eu am nascut in vara si in toamna deja n-o mai aveam, deci in vreo 2 luni s-a dus. La a doua sarcina, ca la prima a fost abia vizibila si nici n-am bagat de seama cand a disparut.

"Linea negra (linie mai inchisa la culoare intre ombilic si pubis) va dispare dupa nastere, in functie de organismul femeii, se poate intampla aceasta mai repede sau mai tarziu"
    am dat cautare pe google si am gasit textul din ghilimele.

Floricica Avansata arianna73's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    1.393
    la mine dupa aprox 4 luni dispare,dar nu mi_a dat motiv de gindire e mai dureros ce o sa fac cu burtica ,din ianuarie plec la sala,sotul e instructor de fitness

Membru inregistrat la
    06.04.2007
    Postari in forum
    4.038
    hahaah! Norocoaso! Ne primesti si pe noi la tg neamt la sala? :))

Floricica Nou Venita rebelicsa's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.08.2007
    Postari in forum
    201
    wow ce super! te pune sotul la program de revenire ultrarapida... tare de tot!! da stiu ca nu e voie sa faci febra musculara cand alaptezi. atentie! si revenire grabnica.

si eu am linea negra accentuata inca... dar abia am 11 zile dela cezariana... nu ma deranjeaza inca... mai tare ma deranjeaza burtica fara fermitate... slaninuta curgeeee... tresa stau incinsa cu brau si doare grasimea deh... ptiu ce dizgratioasa sunt...

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    Eu am avut-o f deschisa la culoare (bej, ca si am pielea f alba) si s-a mai sters, dar n-a disparut in intregime nici acum, la 6 luni de la nastere. Cred ca depinde si de organismul fiecarei femei. Oricum, asa cum au zis si fetele, mai rau e cu muschii lasati, dunga nici n-o bag in seama, a trebuit sa ma uit acuma, sa vad de curiozitate daca a disparut sau nu... :)))))))))

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    mie mi-a disparut cam dupa 6 luni de la nastere.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari