Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata loreley's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.06.2008
    Postari in forum
    1.317
    mamici v-a ajutat burtiera dupa ce-ati nascut,sau nu ati purtat?eu am purtat un timp dar degeaba cu burta tot am ramas.Toti spuneau sa-mi pun burtiera sa nu-mi ramana burta....

Floricica Senior claudiapostol75's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.03.2006
    Postari in forum
    3.259
    si eu am folosit-o, dar m-am mai si legat cu un fular ca nu mi se parae destul de stransa. cu burtica am mai ramas, dar oricum nu fff mare. oricum sigur mai ajuta si gimnastica si cred ca este si indicata dupa o nastere. nici nu ai cum sa nu ramai cu burtica, parerea mea, dar folosind burtiera. tot miscarea e sfanta.

Floricica Cu Vechime cotuca's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.07.2006
    Postari in forum
    8.915
    si eu mi-am luat burtiera,dar cu caldurile astea nu am putut sa o port...
    mi-am ales un numar mult mai mic fata de ce port eu,tocmai ca sa stranga.
    ideea e sa iti obisnuiesti muschiul ,poti face exercitii de "reeducare" a muschiului sa iti tragi tu burta si sa stai asa.

rfm
    rfm este offline.
    Floricica Nou Venita rfm's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.07.2008
    Postari in forum
    56
    si eu am purtat burtiere dupa ce am nascut dar nu ma ajutat cu nimic tot am ramas cu burta

Floricica Cu Vechime claudiadinu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.03.2006
    Postari in forum
    8.772
    Eu am purtat burtiera, nu stiu cat m-a ajutat, dar am scapat de burtica si cu ajutorul exercitiilor, mai ales cat am alergat de colo colo pentru cel mic :D

Floricica Novice coradyna's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.04.2008
    Postari in forum
    581
    Eu am cerut parerea doctoritei si mi-a spus ca daca vreau pot sa port burtiera dar nu ma va ajuta prea mult, pt ca nu lasa muschii sa lucreze liber. Mi-a recomandat exercitii si masaj dar n-am prea facut ;))

Floricica Avansata loreley's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.06.2008
    Postari in forum
    1.317
    ah,fetelor e greu exercitii...nu prea am kef..

Floricica Nou Venita lauralaura's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.08.2008
    Postari in forum
    71
    si eu am purtat burtiera cateva luni bune,dupa nastere dar tot am ramas cu burtica....dar........de astazi merg la aerobic.....abia acum mi-am luat inima in dinti....dupa 9 luni de la nastere...nu renuntati...sti k o femeie este mult mai frumoasa cand devine mamica...asa k bafta:)

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    nu am folosit!desi ma sfatuise..mai multa lume
    mai ales ca am nascut prin cezariana.
    usor usor am scapat de burtica..fara asa ceva.care mi se pare incomod..am zis NU de la inceput.

Floricica Avansata ioanacata's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.06.2008
    Postari in forum
    2.021
    Si eu am purtat burtiera,dar nu mult.Nu am scapat de burta,dar m-a ajuta d.p.d.v. al sanatatii.Am nascut prin cezariana si am avut putin probleme cu vindecarea operatiei.Singurul lucru care m-a ajutat a fost burtiera.

Floricica Cu Vechime elena83's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.05.2008
    Postari in forum
    5.672
    si eu am primit aceleasi sfaturi, am incercat sa port burtiera, dar ma tinut doar 2 zile, ma deranja si nu imi parea ca ma strange destul .,...
    partea buna e ca nu mai am burtica deloc si asta de pe la o luna doua de la nastere.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari