Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita kloditza's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.07.2009
    Postari in forum
    2
    Buna, mai am cateva zile si trebuie sa nasc, am multe emotii si frica ptr ca sunt la prima nastere.Dar cel mai frica imi este ca bebelusul are cordonul ombilical infasurat in jurul gatului, iar eu o sa nasc natural, imi este tare frica sa nu pateasca ceva.

Puteti sa ma imi dati cateva sfaturi?

Astept raspuns!

Va pupic!

Floricica Nou Venita danagiulya's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.02.2009
    Postari in forum
    28
    Buna,
    stai linistita, totul e sa ii spui doctorului cu care vei naste...
    eu am nascut, tot natural, copilul avea circulara de cordon, adik cordonul infasurat in jurul gatului, si nod adevarat de cordon, si nu a fost nicio problema pentru ca am anuntat medicul inainte...acum bebele meu are 1 an si este perfect santos...

Floricica Senior ginazarna's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.01.2009
    Postari in forum
    3.466
    Buna, klonditza, si Matilda a avut circulara de cordon, am nascut natural si a fost totul ok, medicul poate sa iti zica mai multe...Daca medicul tau a zis ca va fi bine, curaj, fii optimista!!!
    Sanatate multa amandurora si nastere usoara!!! Sa ne tii la curent!

Floricica Avansata cojocari ruxandra's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.05.2009
    Postari in forum
    1.320
    klonditza si bebelusul meu a avut circulara de cordon,am nascut natural si fara sa anunt medicul ca are circulara de cordon.statistica spune ca 60%din bebelusi se nasc cu circulara de cordon.nu-ti fie frica important e sa faci cum zice medicul.
    nastere usoara si bebelus sanatos.

Floricica Debutanta gabriela-ionela's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.01.2008
    Postari in forum
    878
    Si totusi,...fetelor nu vreau sa fiu negativa sau sa sperii pe cineva...Eu am o prietena care a pierdut copilul cu trei zile inainte de termen, pentru ca s-a strangulat cu cordonul ombelical. A fost foarte trist si nu vreau sa mai aud o poveste asemanatoare, de aceea kloditza te sfatuiesc sa fii atenta si daca remarci vreo schimbare in burtica dute urgent la spital mai ales daca bebicul tau e mai marisor!
    Va doresc multa sanatate la amondoi si tinene la curent!

Moderator Floricica Senior madalinutzamamy's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.03.2009
    Postari in forum
    3.906
    buna draga mea:) eu am nascut prin cezariana, iar bebelusul meu avea dubla circulara de cordon. nu te speria, Dumnezeu va face ca totul sa decurga bine:)

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari