Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 8
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
    Floricica Nou Venita ralucabadescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.11.2005
    Postari in forum
    7
    da, in toate nasterile.
    atat la controalele prenatale cat si la nastere.

Floricica Nou Venita gabi-ela_76's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.10.2005
    Postari in forum
    43
    Da,normal.Dar nu spaga, ci cate o atentie. Si nu-mi pare rau, deoarece rezultatele s-au vazut. Toata lumea s-a purtat frumos atat cu mine cat si cu copilul.

Floricica Nou Venita gabitza_gargaritza's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.12.2005
    Postari in forum
    18
    Buna ziua! Imi spuneti si mie cat se mai plateste nasterea?

Floricica Nou Venita llyly's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2005
    Postari in forum
    6
    Buna, mamici! Sunt noua pe forum, dar sunt mamica a doi baietei si ...vreau sa-mi spun parerea cu privire la acest subiect! Este absurd sa intrebati cat se mai plateste nasterea. In primul rand nu se plateste. eu am nascut la Elias cu doctori de renume, dar nu le-am platit nimic.
    Abia dupa ce am nascut (fara probleme si fara complicatii)am facut cinste cu o cutie de bomboane si cate o sampanie. Credeti ce spun sau vi se pare ireal?
    nu va spun eu , este absolut normal sa fie asa.

Membru inregistrat la
    30.11.2005
    Postari in forum
    6
    Va rog nu mai incurajati astfel de discutii! Este datoria medicilor si noi ar trebui sa fim rasplatite!

Floricica Nou Venita gabi-ela_76's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.10.2005
    Postari in forum
    43
    dupa ce am nascut si mi-am vazut copilul intreg si sanatos am dat asistentei care a fost la nastere si celor de la copii cate o cafea si un suc. asta a fost "atentia". si a fost in semn de multumire si totodata, o rugaminte de a avea mai multa grija de copilul meu, pana m-am refacut eu dupa cezariana.

Floricica Nou Venita cerasela67's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.10.2005
    Postari in forum
    38
    Nu se poate numi spaga. Am mers la control lunar la cabinetul particular unde plateam consultatia. Dupa ce am nascut am considerat ca e normal sa o rasplatesc cu un cadou pe d-na doctor care a fost tare draguta si amabila si mi-a acordat multa atentie. A fost dorinta mea, nu m-a obligat nimeni,nu mi-a cerut si nu mi-a bagat mana in buzunar.Iar restul personalului s-a purtat la fel cu toata lumea. Unele asistente erau amabile altele mai putin dar prea mult nu a contat. Tot ce a contat a fost aducerea pe lume a copilului iar aici numai medicul a contribuit decisiv deoarece am avut ceva probleme.

Floricica Nou Venita oana's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    66
    Si eu am platit lunar consultatia la cabinetul particular al dr.care m-a asistat la nastere. Numai ca dupa ce a primt "atentia" si-a aratat f. clar nemultumirea pt. cat de mica a fost. Cred ca daca l-as fi intrebat dinainte cat ma va costa nasterea, mi-ar fi raspuns fara sa se simta jenat. Am fost multumita de serviciile medicale oferite si probabil ca i-as fi dat cat mi-ar fi cerut, pt. ca altfel ar fi trebuit sa caut un alt dr.

Membru inregistrat la
    30.11.2005
    Postari in forum
    6
    Buna, fetelor! Asa mai merge, oricare dintre noi face cadouri, dar e normal mai intai, sa ai satisfactia lucrului implinit. E penibil sa intrebi dr.cat te-ar costa o nastere, din moment ce tb sa fie un serviciu gratuit. E adevarat ca unii au obraznicia sa-ti spuna sau sa-ti sugereze cam cat te-ar costa, dar nu tb incurajate astfel de modele. Cred ca imi dati dreptate nu?

Floricica Nou Venita oana's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    66
    Stiu ca e penibil si ca aceste servicii ar trebui sa fie gratuite, dar sa vezi ce gust amar iti lasa mustruluiala de dupa "atentie".

Floricica Nou Venita gabitza_gargaritza's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.12.2005
    Postari in forum
    18
    nici eu nu sunt de acord cu acordarea de "atentii". nu mi se pare normal sa platesc pentru ceva ce am platit deja (avand in vedere ca sunt salariata si imi platesc taxele). dar intamplarea a facut sa fiu insarcinata cam in aceeasi perioada cu o colega de-a mea. o colega care la fiecare consultatie ii dadea medicului o suma de bani (nu era cabinet particular). a facut tot timpul analize, a luat vitamine s.a. mie nici macar tensiunea nu mi-a luat-o pana nu i-am dat ceva. nu mai vorbesc de vitamine, ascultarea batailor fatului cu stetoscopul sau ecografie (desi am am avut mici probleme). imi pare rau daca am jignit pe cineva. dar am fost in ultimul timp prin spital si nimeni nu se uita la tine, ci la portofelul tau. si ma gandesc sa fiu corecta sau sa fac tot ce pot pentru sanatatea copilului meu....

+ Raspunde
Pagina 1 din 8
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari