Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Asteptarile legate de nastere vs realitatea

Cred ca toate gravidutele aflate la prima sarcina isi fac 1001 de ganduri legate de sarcina dar mai ales de marele moment, de nastere.

Cum ne-am imaginat ca vor fi lucrurile si cum au fost de fapt? Au fost asteptarile legate de nasterea aceleasi cu realitatea?

Eu mi-am imaginat ca va fi infiortator, ca voi face cu siguranta atac de panica si ca dupa nasere o sa am dureri insuportabile, dar nu a fost deloc asa. intr-adevar mi-a fost frica dar nu am facut atac de panica si dupa cezariana nu a fost atat de rau pe cat ma asteptam.

La voi cum a fost?

Moderator Floricica Veterana Tinker_Bell's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.07.2009
    Postari in forum
    10.707
    La prima nastere(naturala)a fost mai rau decat ma asteptam eu!!Nu mi-a fost frica nici o clipa ,dar contrar asteptarilor mele,am tras 3 luni dupa nastere,cu fire rupte si multe altele!!La a doua nastere(cezariana)a fost mai bine decat ma asteptam!!a doua zii eram la fata si deja o alaptam,mi-am revenit imediat!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari