Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 12
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
    Floricica Nou Venita cristyn's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2008
    Postari in forum
    13
    mamicilor voi ce parere aveti despre epidurala iti mai alina din durerile nasteri va pooop pe toate

Floricica Nou Venita chris07's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.02.2008
    Postari in forum
    260
    daaa, iti alina durerea mult;defapt nici nu simti contractiile in timpul dilatarii, la mine a durat cam 13 ore pina m-am dilatat , si in tot timpul asta, ma uitam la tv, povesteam cu sotul meu, eram f ok, in afara ca stai pe pat in perfuzii.Fiecare ora vine nurse sa te controleze cit te-ai dilatat,lucrul cel mai bun e ca nu simti contractiile, duredile...eu am fost f multumita, totul a decurs f bine . multa bafta tuturor!

Membru inregistrat la
    28.02.2008
    Postari in forum
    13
    imi poti spune si mie cat tea costat pe tine injectia?poop

Floricica Nou Venita chris07's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.02.2008
    Postari in forum
    260
    Cristina, eu am nascut in state, si am avut asigurare, nu stiu cit costa in Romania, dar cei de la spital te pot informa. Toate cele bune!

Floricica Senior bea86's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.06.2007
    Postari in forum
    2.690
    pentru mine epi.a fost"rupta din rai"in acele momente dureroase si nu imi pare rau ca am facut-o...pacat este ca efectul ei nu ii de lunga durata

Floricica Senior iryanna's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.07.2007
    Postari in forum
    4.679
    eu am nascut cu epidurala,nastere provocata,la 11 mi-a rupt membranele,la 12.30 mi-a facut o mica doza de anestezic si am nascut la 15.30,nu am avut nicio durere in timpul travaliului,doar momentul expulziei a fost un pic dureros.insa atentie,nu simtiti contractiile si nu stiti cand trebuie sa impingeti..eu o ora am impins la greu,asa am reusit sa evit cezariana

Membru inregistrat la
    28.02.2008
    Postari in forum
    13
    cat tea costat epidurala ?

Floricica Senior iryanna's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.07.2007
    Postari in forum
    4.679
    100e

Floricica Senior lauramaria's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.09.2007
    Postari in forum
    2.951
    Si eu m-am hotarat la nasterea cu epidurala, la recomandarea dr, desi initial ma gandeam sa nasc fara. As vrea sa stiu daca a avut efecte sec, de genul:ametela, frisoane, greata, durere de cap?

Floricica Novice nanaadd's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.11.2007
    Postari in forum
    318
    tup si eu la discutie.sa stiti fetelor ca si eu am nascut cu epidurala si este super nu mai simti nici o durere ,simti picioarele amortite si mi-e mi-a lasat o doza de durere hahaha pt ca sa pot impinge..dar am avut o singura data senzatia ca imi vine sa imping si pe urma nimik..dar mi-am dat eu seama ce si cumm...iar efecte secundare nimik...eu a doua zi am plecat din spital acasa.asa ca recomand cu calduraaa

Floricica Novice nanaadd's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.11.2007
    Postari in forum
    318
    eu nu as fi rezistat la durerile acelea insuportabile mai ales ca eu am inceput cu durerile cu 2 zile inainte...si langa salonul meu era o mamica care urla saraca de parca era in jungla sotia lui tarzan...nu vreau sa va sperii dar ..fiecare cum crede..

+ Raspunde
Pagina 1 din 12
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari