Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita cwistinutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.07.2009
    Postari in forum
    51

Anestezia epidurala

Buna fetelor.
    Acum 3 ani aproape am nascut in spitalul judetean Constanta cu anestezie epidurala si a fost minunat.
    In iunie voi naste cel de-al doilea copil in maternitatea Medgidia si din cate am inteles nu au anestezist care sa faca epidurala.
    Mi-e cumplit de teama de rahie.
    L-a epidurala nu am avut dureri, am baut apa in timpul operatiei de multe ori, nu am avut dureri de cap, m-am simtit excelent.
    Voi ati nascut cu rahie? Cum a fost?

Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Am nascut normal o fetita perfect sanatoasa care a luat nota 10 la nastere si nu am avut decat vreo 3 ore de travaliu. Este adevarat ca acele dureri au fost greu de sportat dar am nascut destul de repede fara complicatii. Am nascut la ora 16:45 iar la ora 18 am urcat 3 etaje pe scari singura pentru a merge sa imi vad fetita , pentru ca la maternitatea Giulesti bebelusii nu stau in salon cu mamicile. Sarcina usoara si nastere fara complicatii !!!
    Modificata de llorikiss; 27.01.2012 la 19:19:57.

Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Am uitat sa precizez ca am nascut cu anestezie epidurala si a fost foarte bine.

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    eu am nascut cu rahi,de baut nu am baut apa in timpul operatiei,pt ca nu am simtit nevoia,dar in rest e bine.injectia abia am simtito,dureri de cap nu am avut,greturi in nici un caz.a fost f ok.sincer nu stiu care e diferenta intre aceste doua anestezii

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    Am nascut ambii copii fara nici un fel de anestezie.Vecina mea care e moasa la noi la spital si cu care am copilarit, fiind de aceeasi varsta, m-a sfatuit sa nu cer epidurala ca ma fac de ras.La noi in spital nu exista asa ceva.

mada_lyna
    Guest
    pai tot un anestezist iti face si rahia. eu asa am nascut,prin cezariana cu rahie. a fost totul ok. eram lucida, mi-am putut vedea bebelusul imediat ce mi l-au scos, apoi ,cand m-au dus la rezerva mi l-au si dat. de fapt,il dusesera pe Robi inainte sa ma aduca pe mine,pina m-au cusut etc el deja era cu tati si mamaia in rezerva. m-am dezmortit in cateva ore bune,a doua zi m-am ridicat din pat, am ametit putin,dar imediat mi-am si revenit. nu prea am avut durereri, de faPT mi-au pus calmante prin branula doar 2 zile din cele 4,caci in celelalte 2 am refuzat,ca nu aveam cine stie ce dureri si ca sa protejez si baiatul cand sugea....
    dureri de cap nu am avut deloc,operatia s-a inchis super,abia dak se mai vede.
    sa inteleg ca tu nasti normal,nu? eu vb aici de cezariana dar cu rahie.

Floricica Nou Venita deyanflavyus's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.01.2012
    Postari in forum
    5
    buna, an nascut si eu cu epidurala.si a fost ffff bine
    knd va veni al 2 lea voi naste iar cu epidurala/

Floricica Nou Venita cwistinutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.07.2009
    Postari in forum
    51
    Am fost aseara la ginecolog, mi-am vazut bebelina si am aflat ca am sarcina joasa si colul scurt :(( sunt trista.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari