Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ioanasurulescu's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.10.2009
    Postari in forum
    7

Anestezia epidurala

Topicul este raspuns la articolul Anestezia epidurala la nastere

in ultima perioada ,e cea mai intilnita metoda la nastere ,pana acaum nu am auzit pe nimeni sa se planga .Unele femei chir spun ca nu simt absolut nimic .

alinapitic
    Guest
    Stiu ca epidurala e foarte folosita. Totusi, sa iti bage cineva un ac in coloana... e un gand care ma sperie. Si nu e ceva normal. Ma intreb daca in nasterea sub hipnoza chiar nu simti dureri.

Pare greu de realizat, dar cred ca cu mult exercitiu si repetitie, exista sanse sa diminuezi durerea...

Floricica Nou Venita bebitzandra's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.10.2009
    Postari in forum
    4
    nu stiu dak ajutaprea mult

Floricica Avansata roxy31's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.08.2010
    Postari in forum
    1.942
    buna fetelor eu am nascut acuma 5 luni jumate si mi-am facut epiduralul am nascut in spania si parerea mea ca ajuta fffff mult ,da iti face o injectie in coloana unde trebuie sa stai nemiscat cu toate ca eu atunci am avut contractii mari ,nu-ti face o injectie sa nu mai simti nimik pt ca trebuie sa simti cind trebuie sa impingi eu una daca o sa mai avem un bebe cu siguranta imi voi face din nou epiduralul.

Floricica Nou Venita anonimata's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.12.2010
    Postari in forum
    3
    si eu trebuie sa nasc si nu stiu deloc cum e ,mai bine..............

Floricica Avansata nikolaidis's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.11.2007
    Postari in forum
    2.218
    si eu urmez sa nasc in noiembrie dar o sa fac cezariana

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari